smahu správy

Nezabudnuteľný zážitok dôchodcov z Breznice

obrazokMilí priatelia! Chcela by som sa s Vami podeliť o zážitky, ktoré sme získali vďaka nášmu starostovi Slavomírovi Brendzovi, poslancom obecného zastupiteľstva a nášmu duchovnému otcovi Vdp. Andrejovi Spišákovi. Veľká vďaka patrí nášmu rodákovi – duchovnému otcovi, dekanovi ThDr. Gabrielovi Brendzovi, PhD., ktorý sa každý rok pripája k našim organizátorom a stará sa o naše duchovné zážitky.

24. a 25. júla 2019 sme sa zúčastnili dvojdňového zájazdu v Poľsku – Čenstochová – Osvienčim. To, čo sme zažili za dva dni, sa niekomu nepodarí zažiť za celý život. Boli sme pri Panne Márii Čenstochovej priamo v jej svätyni pri oltári, kde sa jej obraz ráno otvára a večer zatvára. Mali sme tam večer a ráno svätú omšu celebrovanú našim kňazom vdp. G. Brendzom a vdp. A. Spišákom, vdp. farárom z Krupiny, diakonom z Banskej Bystrice i novokňazom z Prahy, ktorý sa k nám pripojil keď počul, že rozprávame po slovensky. Aj on nás veľmi obohatil, keď sme sa dozvedeli, že má 58 rokov a v máji t. r. bol vysvätený za novokňaza. Vďační sme aj jemu za jeho novokňazské požehnanie. Svätá omša bola slúžená len pre nás Brezničanov, pravdaže po slovensky – svätyňa bola len naša. Samozrejme, že za nami bolo množstvo veriacich, ktorí sa pripojili k nám vo svätej omši. Tie pocity sa nedajú ani len opísať. Boli sme plní emócií, šťastní a vďační Pánu Bohu za to, že máme okolo seba v dnešnej dobe takých ľudí, čo sa vedia o takýto zážitok postarať.
Ďalší deň – Osvienčim. To bol zážitok iného druhu, plný bôľu a úzkosti. Tam by si mal každý človek uvedomiť, že nie peniaze a bohatstvo robia ľudí šťastnými, ale úcta, cit a láska k blížnemu – to sú hodnoty, na ktoré v tejto dobe netreba zabúdať.
Ak by sme chceli všetko opísať, potrebovali by sme viac času a tak aspoň v skratke sa chceme podeliť s dojmami so všetkými, ktorí tam nemohli byť s nami.
Ešte raz veľká vďaka Vám za to, čo ste nám pripravili. K tomu patrí vďaka aj za krásne ubytovanie, stravu a všetko čo k tomu patrí a to celé úplne zadarmo, čo v dnešnej dobe je nezvyčajné a pre nás je to ako zázrak.
Vďaka Vám, nech nad Vami Pán Boh a Panna Mária držia ochrannú ruku, nech Vám dajú zdravie, silu a trpezlivosť, aby ste sa nám aj naďalej tak venovali. Nám seniorom želám aspoň trocha zdravia, aby sme s Vami prežili ešte veľa šťastných chvíľ. Vďaka Vám, že nám dodávate chuť do života a ukázali ste nám, že aj pri rôznych životných skúškach sa oplatí žiť a ísť ďalej.
Už teraz sa tešíme na nové pútnické miesto, na ktoré nás zoberiete na budúci rok.
Vďační dôchodcovia z Breznice

obrazok obrazok

redakcia | 30. 8. 2019 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 212x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou