smahu správy

Dobrovoľní hasiči prebrali kľúče od nových hasičských vozidiel z rúk ministerky vnútra SR D. Sakovej

obrazokNa hasičskej stanici v Stropkove v utorok, 25. júna slávnostne odovzdala Ministerka vnútra Denisa Saková kľúče od hasičských vozidiel Iveco Daily pre potreby obcí prešovského samosprávneho kraja v prípade mimoriadnych situácii, ktoré pravidelne ťažko skúšajú tento región. Hasičské vozidlá si prebrali 2 obce zo svidníckeho okresu a 2 obce stropkovského okresu, konkrétne obce Vyšná Olšava a Breznička.

Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR pripravilo projekt „Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni“, ktorého cieľom je optimalizovať a posilniť intervenčné kapacity na regionálnej a lokálnej úrovni.
Po vlne odovzdávania protipovodňových vozíkov obciam prichádza nová technika aj pre ďalšie obce, ktoré o ňu požiadali Ministerstvo vnútra SR v rámci ochrany svojich obyvateľov, ich životov a zdravia a tak aj ich majetku, ako aj majetku obcí.
„Je mi nesmiernou cťou, že tu dnes môžem byť s vami v takom zložení a odovzdať vám tieto hasičské vozidlá. Už od roku 2013 Ministerstvo vnútra SR podporuje dobrovoľné hasičské zbory, čo sa týka vybavenia techniky, finančných prostriedkov, kde sa každoročne snažíme prispieť na paušálne náhrady vašich nákladov. V neposlednom rade sme tiež prispeli, aby ste si mali za čo opraviť svoje hasičské zbrojnice. Je nám skutočne cťou, že takáto nezištná dobrovoľná činnosť na Slovensku existuje a do slova a do písmena bolo povznesená z popola. To, čo my pre vás robíme je len skutočne malé zrniečko piesku, pretože vy ste tí, ktorí v druhom rade pomáhate našim profesionálnym hasičom a veľa krát ste oveľa bližšie a oveľa rýchlejšie pri vašich kamarátoch, priateľoch, spoluobčanoch z vašej obce, kedy treba pomôcť pri boji s požiarom, pri odstraňovaní následkov prívalových dažďov aj pri rôznych iných katastrofách. Patrí vám za to z našej strany jedno obrovské ďakujem,“ uviedla vo svojom príhovore ministerka vnútra SR D. Saková.
Za všetkých prítomných zástupcov obcí sa prihovoril a poďakoval starosta obce Vyšná Olšava J. Kasarda. „Veľmi pekne ďakujeme za tento prekrásny dar, ktorý ste týmto štyrom obciam dnes odovzdali. Myslím si, že je to veľmi dobrá myšlienka takto naštartovať naše dobrovoľné hasičské zbory, aby pokračovali vo svojej činnosti a aby sa zdokonaľovali aj vďaka tejto novej technike. Stará technika už naozaj dosluhovala. Myslím si, že nám pomôže aj v budovaní našich krásnych malých obcí v stropkovskom okrese. Mojim prianím je, aby táto technika bola využívaná hlavne na cvičenie a kultúrno-športové akcie v obci a aby sa využívala veľmi málo na mimoriadne udalosti,“ povedal starosta obce V. Olšava J. Kasarda.
Nasledovalo slávnostne odovzdanie kľúčov, ktoré si prebrali dobrovoľní hasiči z rúk ministerky, občerstvenie, fotografovanie a diskusia.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Andrea Fecková | 5. 7. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 337x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou