smahu správy

Žiaci z kurzu angličtiny v medzinárodnom tábore

obrazokAngličtina v škole, aj po škole, angličtina v telke, angličtina na dovolenke … Nedá sa jej vyhnúť, skôr by som povedala, že je lepšie sa s ňou čo najskôr skamarátiť. Motivovať žiakov k jej učeniu je oveľa ľahšie, ak majú pred sebou určitý cieľ a ten náš bol jasný už od novembra minulého roka – júnový týždeň v medzinárodnom anglickom tábore. Tento kemp s medzinárodnými účastníkmi sa pravidelne organizuje v krásnom a tichom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov.

Pre skupinku žiakov z troch stropkovských základných škôl navštevujúcich kurz angličtiny English is fun, to bolo čoby kameňom dohodil, ale delegácie z Litvy, Lotyšska, Rumunska, Ukrajiny, Španielska a Čiech museli na cestách stráviť podstatne dlhší čas a to všetko preto, aby všetci spolu zažili jeden fantastický, na zážitky bohatý týždeň. Najväčším prínosom samozrejme bola zo všetkých strán znejúca angličtina a príležitosti na živú komunikáciu s rovesníkmi z iných krajín. Počas workshopov sa deťom venovali anglickí lektori, ktorí boli pre nás veľmi exotickí ako vzhľadom, tak aj miestom narodenia, nakoľko pochádzali z ostrova Fidži, Austrálie, amerického Bostonu a anglického Liverpoolu. Príležitosť dohovoriť sa rodným jazykom bola preto nulová a každý sa spoliehal len na svoje doterajšie vedomosti. Aby to nevyznelo len ako samé učenie, pestrý program dopĺňali výlety, ktoré daná lokalita ponúka – ochladenie sa a relax v AquaCity Poprad aj hotelovom bazéne, náročné lezenie rebríkmi, cykloturistika a turistika v Slovenskom raji aj v okolitých Levočských vrchoch. Z večerného programu musíme určite spomenúť predstavovanie sa jednotlivých krajín spojené s ochutnávkou typických jedál. Dievčatá Laura a Emka, z cirkevnej ZŠ, oblečené v slovenskom kroji, zaspievali aj ľudovú pieseň. Náš stôl patril jednoznačne k najbohatším, pretože mamky aj babky ešte v nedeľu doobeda napiekli rôzne dobroty od pečených pirohov, bábovky, čokoládového a pudingového závinu, cez šišky s džemom, mafiny aj tradičné korbáčiky a pareničky až z Oravy, nechýbala ani bryndzová nátierka. My sme ochutnali olomoucké syrečky, ukrajinské cukríky, výbornú španielsku klobásu aj pražené mandle. Počas ďalších večerov bola na programe diskotéka, Music quiz, Movie night aj rozlúčka pri táboráku. Na záver výmena suvenírov, posledné objatia, slzy dojatia a rozlúčka s novými kamarátmi. A hoci týždeň ubehol ako voda, nespočetné príležitosti na pokračovanie v anglickej komunikácií zostali a možnosť opätovného stretnutia s novými kamarátmi nie je vylúčená.
A čo mňa osobne vždy najviac poteší? Keď počujete svojich vlastných žiakov sa medzi sebou rozprávať anglicky, aj keď nemusia, lebo sa im to zrazu zdá byť „cool“.
V závere by som sa rada poďakovala rodičom za spoluprácu a nezištnú pomoc pri zabezpečení dopravy aj príprave pohostenia, pani riaditeľke Mgr. M.Karašinskej za zapožičanie krojov a v neposlednom rade šikovným žiakom, lebo vzorne reprezentovali nielen naše mesto, ale aj krásne Slovensko a teším sa na ďalšie spoločné aktivity.
RNDr. Ľudmila REITEROVÁ, lektorka kurzov ANJ English is fun pre deti a mládež

obrazok

redakcia | 5. 7. 2019 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 200x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou