smahu správy

37 Stropkovčanov dobehlo za 24 hodín k Starému hradu pri Žiline

obrazok24 le run – tak nazval jedinečné bežecké podujatie konané predminulý piatok a sobotu na ihrisku v Bokši stropkovský ultramaratónec Jozef Kimák. Cieľom nultého ročníka nepretržitého 24-hodinového behu bola popularizácia športu, aktívneho pohybu a behu zvlášť. Podujatie odštartovalo v piatok o sedemnástej, končilo v sobotu podvečer. Zúčastnilo sa ho 37 bežcov, z toho 17 žien. Najstarším účastníkom podujatia bol 67-ročný Alexander Lehocký, najmladším 12-ročný Adam Čurilla.

Každý z bežcov odbehol vymeraný 310-metrový úsek okolo ihriska ľubovoľne dlho – od 15 minút po hodinu. „Mnohí sa ma pýtali, čo je cieľom tohto podujatia. Išlo hlavne o propagáciu behu a aktívneho pohybu. Som veľmi rád, že sa nám podarilo zorganizovať príjemnú akciu a prilákať na ihrisko v Bokši aktívnych Stropkovčanov všetkých generácií. Verím, že sa dočkáme aj ďalších pokračovaní a nadviažeme na vydarený úvodný ročník,“ povedal autor myšlienky a hlavný organizátor Jozef Kimák. Zhostil sa takisto úlohy „hlavného rozhodcu“, keď počas celých 24 hodín svedomito zapisoval štatistiky všetkých účastníkov a popri tom zabezpečil aj kvalitný servis pre bežcov a krásne medaily z medovníkov, ktoré upiekla Jozefova manželka Valéria. Po akcii nasledovalo vyhodnotenie a spoločná opekačka. Ako s úsmevom dodal: „Je to taká symbolická a možno netradičná oslava mojej nedávnej päťdesiatky.“ Len pripomeňme, že týždeň pred podujatím úspešne zvládol najnáročnejší slovenský ultramaratón – 140-kilometrový Štefánik trail z Bradla do Bratislavy.
Po záverečnom dobehu posledného bežca svietilo na počítadle kilometrov úctychodných 257,3 km, resp. 830 kôl. Obrazne povedané tak Stropkovčania za 24 hodín dobehli pod Starý hrad pri Žiline. Aj keď zmyslom podujatia nebolo stanovovať rekordy, odbehnutá vzdialenosť príjemne prekvapila. Zvlášť, keď sa bežalo počas horúcich dní i tropickej noci. „Chcem sa poďakovať všetkým bežcom, partnerom i sponzorom tohto podujatia a dúfam, že v minimálne rovnakom počte sa všetci stretneme na oficiálnom prvom ročníku 24 le run aj o rok,“ uzavrel J. Kimák.
Do úvodného ročníka behu 24 le run sa zapojili: M. Polaščíková, J. Pabinová, M. Nováková, Z. Vysoká, A. Lehocký, K. Polivková, M. Polivka, V. Kimáková, R. Kimáková, I. Kočišová, K. Čečková, P. Novák ml., P. Novák, R. Vateha, Ľ. Hmurčík, J. Polončák, P. Kimák, J. Kimák, Š. Šmilňák, Š. Kmiť, M. Maroš, L. Marošová, K. Hocková, A. Vidiščáková, Ľ. Reiterová, J. Murdzik, I. Šafranková, J. Šafranko, M. Parilák, F. Kobularčík, M. Suvák, M. Suváková, Z. Iľovová, D. Durilla, A. Čurilla, F. Pariláková, K. Korekáč, R. Popik.
-kbs-

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 28. 6. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 63x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou