Zhodnotenie stolnotenisovej sezóny 2018/19

Do medziokresnej stolnotenisovej súťaže v ročníku 2018/19 sa prihlásilo desať stolnotenisových družstiev. Oproti predošlému ročníku to bolo o dve družstvá menej. Do súťaže sa neprihlásilo jedno Svidnícke a jedno Stropkovské družstvo. Desať stolnotenisových družstiev začalo 26.10.2018 nový súťažný ročník. S výnimkou prvého kola sa na čele tabuľky usadilo Lužanske céčko, ktoré už prvú priečku neopustilo.

Lužany si úspešne počínali aj v kvalifikácii o postup do štvrtej ligy, keď s dvomi víťazstvami a jednou remízou si vybojovali právo účasti vo štvrtej lige. Druhé miesto si vybojovalo Staškovce, ktoré si polepšilo z minulej sezóny o tri stupienky. Brusnica si obhájila tretie miesto z predošlého ročníka. Štvrtá priečka je pre Svidnícké céčko, čo znamená pokles o dve miesta. V poradí piate skončilo Stropkovské béčko. STOP Stropkov postúpila zo siedmeho na šieste miesto a o jeden stupienok, čiže na siedme miesto kleslo Svidnícke déčko. Na ôsmom mieste skončil Vyšný Hrabovec, u ktorých bolo zlepšenie o tri miesta. Pre Radomu deviate miesto neznamená ani vzostup ani pokles. Čierny Peter patrí Lužanom „D“.
Aj v tejto sezóne OOSTZ Svidník, tak ako v uplynulých ročníkoch v rámci okresov Svidník a Stropkov, organizoval majstrovstvá jednotlivcov v mládežníckych a mužských kategóriách a tak isto záverečný turnaj TOP 32. Všetky tieto akcie sa uskutočnili v telocvični Spojenej školy vo Svidníku. V kategórii najmladších a mladších žiakov zvíťazil Dalibor Kavuľa zo ZŠ Karpatská Svidník. V kategórii starších žiakov si prvenstvo vybojoval Dominik Pecha zo ZŠ Karpatská DeD, Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli sa stal majstrom v kategórii dorast. Mužom kráľuje v roku 2019 Dárius Magdziak z ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník. Vo štvorhre si titul vybojovali Jakub Vodila a Dárius Magdziak z ŠŠK Centrál Svidník. Majstrom nad 50 rokov sa stal Ján Stolárik z JMC Lužany pri Topli. Víťazom TOP 32sa stal Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli. OOSTZ odmenil aj prvých troch najúspešnejších hráčov medziokresnej ligy. Najúspešnejšími hráčmi boli v poradí Lukáč Valér JMC Lužany pri Topli, Ján Kosár ŠŠK Centrál Svidník, Jozej Goč ml. GS Vyšný Hrabovec.
V sezóne 2018/19 sa do súťaže zapojilo 78 hráčov.
Celá sezóna sa niesla v športovom a priateľskom duchu. Výkonný výbor nemusel riešiť ani jeden problém. Disciplinovanosť klubov v tomto smere prispela k tomu, že už v nedeľu boli výsledky na internetovej stránke a v pondelok v okresných novinách.
Na konferencii VsSTZ v Prešove predseda ŠTK informoval delegátov konferencie, že od súťažného ročníka 2019/20 budú za oficiálne postupové súťaže do súťaží VsSTZ (4. liga) uznané iba piate ligy, v ktorých každý hráč zapísaný na súpiske každého družstva musí mať platnú registráciu SSTZ. V opačnom prípade bude celá táto súťaž (5. liga) nepostupovou súťažou.
Aj napriek týmto opatreniam zo strany VsSTZ, výbor OOSTZ verí, že aj do novej sezóny sa prihlási aspoň toľko účastníkov ako bolo v práve skončenej sezóne, ale určite by sme boli ešte radšej, ak by sa prihlásili aj nové družstvá, a aby sa do súťaží zapájalo viac mládeže. Tak isto prosíme vedúcich jednotlivých družstiev, ale aj samotných hráčov, aby navrhli riešenia ako by mal vyzerať nový ročník stolnotenisovej súťaže.
OOSTZ vyslovuje poďakovanie za spoluprácu a za pomoc pri organizovaní rôznych stolnotenisových súťaží: ŠŠK Centrál Svidník, Spojenej škole Svidník Stanovi Dubcovi, firme Roko (Koreň, Eliaš) nemenovanému darcovi, Mirovi Sabolovi, okresným týždenníkom: Podduklianským novinkám, Stropkovskému Spektru, týždenníku Dukla a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na príprave a organizovaní samotných podujatí.