smahu správy

Najlepším strelcom sa stal...

Obvodná poľovnícka komora v Stropkove usporiadala 25. mája 2019 už 22. ročník Majstrovstiev OPK v streľbe na asfaltové terče. Majstrovstvá sa konali na okresnej strelnici pri poľovníckej chate Kančov Potok. Zraz a registrácia účastníkov preteku bol ráno o pol deviatej.

Následne predseda OPK Stropkov Mgr. Radoslav Smetanka privítal všetkých hostí a zahájil preteky. Za pekného počasia sa na losovanie čísel pripravilo 24 súťažiacich strelcov z poľovníckych združení a poľovníckych spoločností z nášho okresu.
Ako býva zvykom, nie každý môže vyhrať a ani tu tomu nebolo inak. V skupine družstiev sa najlepšie darilo Poľovníckemu združeniu ONDAVA Duplín, ktorí získali prvé miesto v zložení Sralik Juraj ml., Perát Štefan, Michrina Jozef.
Na druhom mieste sa umiestnilo Poľovnícke združenie Kančov Potok, v zložení Hlavaj Nórbert, Maťaš Dávid, Feč Miloš. Tretia priečka sa ušla Poľovníckej spoločnosti POTAŠŇA, v zložení Paľa Ján st., Karašinský Peter, Ruda Jozef.
V streľbe jednotlivcov bolo šťastie najviac naklonené k mladému pretekárovi Jurajovi Sralikovi ml., ktorý vyhral prvé miesto a prebral tak putovný pohár od vlaňajšieho víťaza Jana Paľu st. Na druhom mieste sa umiestnil Nórbert Hlavaj a tretiu priečku obsadil Mgr. Štefan Perát.
Pri odovzdávaní cien sa nezabudlo ani na najstarších účastníkov preteku, ktorými boli Michal Husar a Ján Šatník, ktorí si tak tiež prevzali cenu od predsedu OPK. Po odovzdaní cien sa pre všetkých zúčastnených podával poľovnícky guľáš, ktorý pripravila partia poľovníkov z Kančovho Potoka.
Chcem ešte raz zablahoželať nielen víťazom, ale aj všetkým ktorí sa zúčastnili tohto preteku, lebo nie je podstatné vyhrať ale zúčastniť sa. Ďakujem organizátorom za dobre zorganizovaný pretek, ale aj Poľovníckemu združeniu Kančov Potok za občerstvenie a prenájom chaty. Pevne verím, že na ďalší rok sa stretneme ešte vo väčšom počte.
Bc. Milan Sahajda, vedúci kancelárie OPK

obrazok

redakcia | 21. 6. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 53x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou