Šach 23/2019

Striebro z M-SR v šachu

Mesiac po Majstrovstvách Slovenska v šachu mládeže v praktickom šachu (partie s tempom 2×90 minút + 30s za ťah na 40 ťahov + 30 minút na dohrávku) sa v Ružomberku uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v RAPID šachu. Hralo sa na 7 kôl s časovým limitom 2×15 minút na celú partiu.
351 detí v 12 kategóriách bojovalo o tituly majstrov Slovenska. Náš šachový klub reprezentovali dvaja hráči.
Eduard Paňko v kategórii do 20 rokov začal turnaj dobre. Avšak keď pokazil výborne rozohranú partiu s druhým nasadeným hráčom z KŠN Bratislava, nedokázal sa už plne koncentrovať, získal „iba“ 4 body zo siedmich možných a obsadil 12 priečku.
Eva Polačková odštartovala turnaj skvele a po 4 kolách mala plný počet bodov. Škoda že nedotiahla dve nasledujúce dobre rozohrané partie. Záverečné kolo však úspešne zvládla a zaslúžene si vybojovala titul vicemajsterky Slovenska v RAPID šachu na rok 2019 v kategórii dievčat do 8 rokov.