smahu správy

Keď angličtina spája gymnazistov so svetom

Dnešná doba ponúka úžasné možnosti využitia moderných technológii v rôznych oblastiach, výučbu angličtiny nevynímajúc. My, žiaci kvinty osemročného gymnázia, sme sa zapojili do zaujímavého projektu LIVE CLASS, organizovaného vydavateľstvom anglických učebníc Pearson s podporou BBC. Cieľom tohto projektu je spájať študentov a ich pedagógov rôznych krajín, národností i kultúr a nadobúdať zručnosti 21.stroročia, akými sú tímová práca, komunikácia aj globálne premýšľanie.

Netradičnú virtuálnu hodinu angličtiny viedol lektor Michael Brand. V rovnakom čase sme prostredníctvom internetu komunikovali s deťmi z ďalších 7 krajín Európy (napr. Taliansko, Rumunsko, Česko) aj Ruska. Jednou z úloh bolo aj vypracovať zadania v pracovných listoch na základe zhliadnutého videa o nezvyčajnej škole. Lektor potom náhodne vyberal žiakov z rôznych škôl, ktorí museli preukázať výborné komunikačné zručnosti a svoju odpoveď zdôvodniť. Tiež nám kládol otázky na tému školstva v našej krajine a keďže celý prenos bol „live“, boli sme zvedaví ako vyzerajú priestory škôl v iných krajinách, alebo čo je nezvyčajné na ich škole. Neskôr nás vo dvojiciach prepojil do “chat room“, nás konkrétne s ruskou školou. Zaujímali nás možnosti trávenia voľného času, pýtali sme sa na trvanie cesty do školy, strihy a farby uniformy aj organizovanie exkurzií a výletov. Dozvedeli sme sa, že zahraničné školy ponúkajú podobné i iné možnosti vzdelávania. Spoznali sme nových tínedžerov, získali nové poznatky. Bola to zaujímavá skúsenosť a pekný zážitok. Na konci všetci účastníci dostali „domácu úlohu“ a to natočiť krátke videá o našich školách, ktoré budeme navzájom zdieľať na sociálnej sieti.
Anglický jazyk je v dnešnej dobe viac ako potrebný, zabezpečujeme nám možnosti vzájomne komunikovať, aj keď pochádzame každý z iného kúta sveta a preto je dôležité spoznávať a učiť sa.
Ďakujeme pani učiteľke RNDr. Ľudmile Reiterovej za ochotu pripraviť a tráviť hodiny anglického jazyka netradičným spôsobom a tešíme sa na ďalšie spoločné medzinárodné projekty.
Martina Kopčaková, kvinta

obrazok

redakcia | 31. 5. 2019 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 22x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou