Šach 22/2019

Majstrovstvá okresu Stropkov

Seriál Majstrovstiev okresu v šachu jednotlivcov a 4-členných družstiev ZŠ sa ukončil záverečným piatym kolom. Do záverečného turnaja, ktorý sa konal v sále kultúrneho strediska sa prezentovalo 65 detí z okresov Stropkov, Svidník, Bardejov, Košice, ale aj zo Smižan a Modranky. Netradiční účastníci zvýšili kvalitatívnu úroveň turnaja a potešiteľné bolo, že naši mladí hráči sa prezentovali dobrými výkonmi.
Boj o prvenstvo bol veľmi vyrovnaný a až 4 hráči získali po 6 bodov zo siedmich možných. Šťastena sa usmiala na Ninu Hudákovú (Šachy Reinter Košice), ktorá zvíťazila vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu pred Jánom Tokarčíkom (ZŠ B.Krpelca Bardejov), Jozefom Sasarákom (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov) a Dianou Tokarčíkovou (ZŠ B.Krpelca Bardejov). Po turnaji nasledovalo vyhodnotenie v rámci GRAND PRIX Slovenska a potom už záverečné ocenenie majstrov okresu Stropkov.
V kategórii 4-členných tímov s povinnou účasťou dievčaťa sa majstrom okresu stala CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov pred ZŠ s MŠ Havaj a ZŠ s MŠ Bukovce.
V kategórii dievčat sa majsterkou okresu stala Eva Polačková (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov), striebornú medailu získala Sofia Zavacká (ZŠ s MŠ Havaj) a bronz Angelika Marcinčáková (ZŠ s MŠ Bukovce. Medzi staršími chlapcami zvíťazil Jozef Sasarák, pred Adamom Kasardom (obaja CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov) a tretie miesto si vybojoval dobrým záverom Radko Vojček (ZŠ Konštantínová Stropkov). David Demjan (ZŠ Konštantínová Stropkov) získal prvenstvo medzi chlapcami do 11 rokov. Vicemajstrom sa stal Tobias Kľocek (ZŠ Mlynská Stropkov) a bronz patrí Martinovi Výletovi (ZŠ Konštantínová Stropkov).
Tréning v Stropkove:
Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.
Tréning pre všetkých – kultúrne stredisko, piatok 16.10 hod.

obrazok obrazok obrazok obrazok

Šarišská liga

V sobotu 18.5. sa v Bardejove uskutočnil záverečný turnaj Šarišskej ligy mládeže v šachu. Turnaj sa hral na 7 kôl s časovým limitom 2×15 minút + 3 sekundy za ťah. Po turnaji sa uskutočnilo vyhodnotenie celej súťaže do ktorého sa započítali 4 najlepšie výsledky zo série šiestich turnajov – Stropkov, Bardejov, Prešov, Sabinov, Raslavice, Bardejov a najlepší hráči boli odmenení diplomom, medailou a trofejou. Na stupne víťazov sa prebojovali traja naši hráči. V kategórii do 20 rokov bronzovú medailu získala Annamária Polačková, v kategórii chlapcov do 14 rokov sa na tretiu priečku prebojoval Radko Vojček a medzi dievčatami do 8 rokov dominovala Eva Polačková, ktorá skončila na prvom mieste. Radko a Evka sa zároveň prebojovali do semifinále GRAND PRIX mládeže do 14 rokov skupiny VÝCHOD, ktoré sa uskutoční 1.6. v Humennom.