Futbal 22/2019

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Snina1:0 (1:0)

Stropkov si bol vedomý toho, že v tomto stretnutí musí zvíťaziť, pretože by pri strate domácich bodov mohol mať komplikácie so záchranou v súťaži. Začal útočne a už v úvode zápasu si vybojoval tri rohové kopy. A práve ten tretí v 8. min. po Kuzmovej rozohrávke hlavou usmernil Varga nechytateľnou hlavičkou do siete súpera. Po úvodnom domácom tlaku sa hra vyrovnala, a hrozili aj hostia. V polovici prvého polčasu pri ďalšom rohovom kope z kopačky Kuzmu bol brankár hostí pri lopte skôr, z protiútoku musel boxom zasahovať domáci brankár. V 25. min. bol v šanci domáci Haško, no pred brankárom zblízka poslal loptu iba do jeho náručia. O dve minúty to bol opäť Haško, ktorý z dobrej pozície hlavičkoval nad bránu, na druhej strane musel byť opäť v strehu Prysiazhniuk. Po polhodine hry kapitán Kuzma mieril z priameho kopu tesne vedľa brány, o päť minút neskôr loptu do súperovej siete poslal Burcák, ale pre údajné postavenie mimo hru nebol uznaný. V závere prvého polčasu poslal dve dlhé prihrávky na útočné hroty domácich Petrišin. V prvom prípade si perfektne prebral loptu Varga, no jeho strelu brankár hostí vyrazil na roh. Ďalšiu prihrávku Petrišina pred nabiehajúcim Poľákom chytil gólman súpera. Po polčasovej prestávke to už bol zápas o ďalšom góle. Snažili sa ho dať domáci i hostia. V 52. min. po centri Poľáka v päťkovom priestore minuli loptu Burcák i Haško. Po hodine hry vyhral Varga súboj s vybiehajúcim brankárom, ale tesne minul bránu hostí. Ďalšiu príležitosť na potvrdenie vedenia domácich mal po priamom kope Čurlík, ale ľavačkou mieril nad bránu. V 73. min. mohol dať poisťujúci gól Burcák, ale jeho hlavička išla tesne vedľa brány. Až do záverečného hvizdu hrozili aj hostia, ktorí po niekoľkých príležitostiach Stropkova z kopačiek Kuzmu i Burcáka v 87. min. trafili brvno brány domáceho brankára. Hral sa obojstranne útočný futbal a fanúšik mohol byť s výkonmi obidvoch mužstiev spokojný.
Zostava Stropkova: Pryasiazhniuk – Petrišin, Bochiín, Štefančík, Čurlík –Borovyk (76. Tokár), Kuzma, Poľák, Haško (89. Farkaš) – Burcák (86. Jaselský), Varga.

14. Maria Huta   24   4   3   17   21:58   15

Minulý týždeň odohrali mládežníci MŠK ďalšie jarné kolo so striedavými úspechmi. V nedeľu sa nedarilo kategórii dorastu v Lipanoch. Starší dorastenci podľahli svojmu súperovi výrazným rozdielom, ich mladší kolegovia aj napriek snaživému výkonu tiež nestačili na svojho súpera. Kategória U15 privítala doma lídra svojej skupiny a vo výbornom zápase ťahala za kratší koniec. Práve takéto zápasy posúvajú latku ich výkonu vyššie a preto veríme, že v podobnom duchu odohrajú aj zvyšné zápasy sezóny. Kvalitu potvrdila U14, ktorá rovnakého súpera výrazne prevýšila aj výsledkovo. Nedarilo sa mladším žiakom, ktorí vysoko prehrali na ihrisku Tatrana Prešov. V sobotu privítajú dorastenci doma Humenné, starší žiaci cestujú v rovnaký deň do Trebišova. Mladší žiaci v nedeľu odohrajú ďalší zápas doma proti Spišskej Novej Vsi a žiačky privítajú Trebišov. Prípravky odohrajú v utorok zápas v Prešove a vo štvrtok popoludní doma s Vranovom.

Breznica – Miňovce 6:0 (2:0)
Brezničanom, ktorí boli dva týždne bez futbalu, futbal chutil a jasne prevýšili svojho súpera.
Góly: Marián Macko 2, Šimon Pundžák, Erik Vrabeľ, Peter Gula, Sebastián Cuprišin
ŽK: 0

Kuková – Chotča 4:1 (2:0)
Góly: Ján Oravec 3, Šimon Kundra – Mikuláš Fejko (PK)
ŽK: Šimon Fedor – 0

Radoma – Sitníky 0:0
Zápas zodpovedal úrovni postavenia mužstiev v tabuľke. Obidve mužstvá si vypracovali viacero šancí. V zápase vynikli brankári a zápas skončil spravodlivou remízou.
ŽK: Kačmár, Jakub Matkobiš – Danko, Motyka, Babjarčík
ČK: Rybarský (po 2. ŽK) – Polaščík (po 2. ŽK)

Kuková – Lúčka 3:5 (2:2)
Góly: Urban Kožlej, Viliam Eliáš 2 – Jakub Hvišč, Kristián Čmilňák 3, Šimon Jurčišin

Breznica – Kalnište 6:3 (3:0)
Góly: Adam Bartko 2, Jozef Cina, Ladislav Bilý 3 – Damián Mašlej, Kristián Kokolík, Jozef Fučo

3. liga žiaci B

Stročín – Rovné 0:9 (0:4)
Góly: Kevin Vyravec 3, Nikolas Vyravec 2, Ľuboš Jakočko, Samuel Leonard Stronček 3

Úradná správa č. 32 zo dňa 23. mája 2019

Vážení ISSF manažéri futbalových klubov, týmto si Vás dovoľujeme upozorniť na novú povinnosť akejkoľvek fungujúcej a existujúcej mimovládnej neziskovej organizácie doplniť do novovzniknutého registra mimovládnych neziskových organizácii údaje o štatutárnom orgáne organizácie.
Formulár „Register MNO“ je dostupný v ISSF elektronickej podateľni a najneskôr do 30. júna 2019 sa treba zaregistrovať. Viac na: http://web.futbalovekluby.sk/cpanel.php?…
Schválila výsledky 22.kola 6.ligy dospelých OOFZ, 17. kola 7. ligy dospelých OOFZ, 11. kola 4. ligy dorastu a 8. kola 3. ligy žiakov OOFZ
Zrušila stretnutie 22.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Breznica dňa 19.05.2019 o 17.00 hod., z dôvodu oznámenia TJ Družstevník Breznica o nenastúpení na stretnutie a zároveň kontumuje stretnutie Lúčka – Breznica 3:0 kont., do pozornosti DK.
Ruší stretnutie 18. kola 7.ligy dospelých Giraltovce – Gribov dňa 26.05.2019 o 17.00 hod. z dôvodu oznámenia ŠK Slovan Giraltovce o nenastúpení na stretnutie a zároveň kontumuje stretnutie Giraltovce – Gribov 0:3 kont., do pozornosti DK.
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá FK Breznica finančnou pokutou 50,– eur, za nenastúpenie na stretnutie 22. kola 6.ligy dospelých Lúčka – Breznica, podľa RS 14/c, poplatok 10,– Eur
Trestá hráča FK Kalnište – Jozef Hudák – 1114496 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne od 23.05.2019, podľa DP čl. 48/1a,2a, poplatok 10,– €
Vyhovela žiadosti hráča FK Lomné – Marián Mušinský –1154589 – o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 1 stretnutie so skúšobnou dobou od 23.05.2019 do 23.08.2019, podľa DP 41/2, poplatok 10,– €
Trestá FK Giraltovce finančnou pokutou 50,– eur, za nenastúpenie na stretnutie 18. kola 7.ligy dospelých Giraltovce – Gribov, podľa RS 14/c, poplatok 10,– €
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl. 84 ods.1 DP).