smahu správy

Pästiari ŠKB STROPKOV si z medzinárodného turnaja doniesli päť zlatých a jednu striebornú medailu

V sobotu 11. mája sa vo Vranove nad Topľou konal 7. ročník medzinárodného turnaja v boxe. Vysokú úroveň zápasov v ringu predstavila takmer stovka juniorov a mužov zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny.

Ako prvý z našich získal prvenstvo a zlatú medailu Lukáš Cina. Vo finálovom zápase sa mal postaviť proti Ukrajincovi Mykolajovi Berezhan¬skému, ktorý z neznámych dôvodov na zápas nenastúpil a tak si Lukáš prvenstvo z turnaja odviezol bez boja.
Ako druhý sa v ringu predstavil Adrián Červeňák proti Krystianovi Nalepovi z klubu TKB Tarnow (Poľsko.) Adrián si so súperom poradil jednoznačne na body 5–0. Ako tretí do ringu nastúpil náš navrátilec Dávid Gornaľ. Vo váhe do 57 kg sa stretol so súperom z vedľajších Giraltoviec Matejov Mitaľom, s ktorým na body vyhral 5–0. Ako štvrtý v ringu stropkovský klub reprezentoval Martin Gonos vo váhe do 60 kg proti domácemu súperovi z BK SM (Smolak Marián) Marekovi Kalmanovi, s ktorým náš Martin vyhral na body 5–0.
Bohužiaľ, v poslednom zápase na seba natrafili dvaja boxeri z nášho tímu Richard Vereščák a Damián Šlang. Po neľahkom boji si nakoniec víťazstvo pripísal Richard Vereščák, ktorý si z turnaja odviezol zlato.
Touto cestou by som sa rád poďakoval všetkým mojim pästiarskym zverencom, ako aj ich rodičom, ktorí svoje deti pri tomto náročnom športe podporujú a pri každom ich zápase držia palce.
Naše veľké poďakovanie patrí našim stálym sponzorom EMPE-nealko p.Pecuch, pekárni Bokša a pekárni Šandal, na ktorých sa môžeme kedykoľvek obrátiť a ešte ani raz nám túto pomoc neodmietli. Za dopravu na samotný turnaj ďakujeme p. Vargovi, p. Cinovi a p. Šimkovi.
Najbližšie sa náš klub ŠKB Stropkov predstaví v sobotu a nedeľu 1. – 2. júna 2019 na Medzinárodnej lige v boxe v Giraltovciach. Priaznivci boxu si prídu na svoje aj v sobotu 8. júna o 18.00 hod. v mestskej športovej hale, kde domáci klub privíta susedné Poľsko na medzinárodnom turnaji.
-škb-

obrazok

redakcia | 24. 5. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 209x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou