smahu správy

Renesancia hasičského športu v obci Šandal

obrazokHasičský šport v obci Šandal zažíva svoju renesanciu. Jeho krása spočíva nielen v zručnosti a rýchlosti súťažiacich, kde často krát o víťazovi rozhodujú stotiny sekundy, ale ide predovšetkým o hlbší odkaz tohto športu a tým je príprava mladšej generácie na plnenie poslania dobrovoľného hasiča v zmysle hasičského hesla „BOHU NA SLÁVU – BLÍŽNEMU NA POMOC“.

Aj tento rok sa mladí hasiči z našej obce, ako jediní z okresu Stropkov, dňa 26. apríla 2019 zúčastnili IX. ročníka Preteku brannej všestrannosti, ktorý už tradične organizoval Dobrovoľný hasičský zbor v Giraltovciach. Vytvorili sme 3 družstvá, ktoré si zmerali svoje sily v troch disciplínach – v teoretických znalostiach, v štafete a brannom preteku. Teória bola preverená písomným testom, v štafete 5 členných družstiev si vyskúšali viazanie uzlov, spájanie technických prostriedkov a, samozrejme, rýchle nohy. K najťažším patrila tretia disciplína a to branný pretek, ktorý v sebe zahŕňal nielen beh na trati dlhej cca 1500 m, ale aj stanovištia, kde sa ukázala skutočná všestrannosť mladých – možno budúcich hasičov. Mladí hasiči si tak vyskúšali streľbu zo vzduchovky, základy topografie, viazanie uzlov, základy prvej pomoci, požiarnu ochranu a prekonávanie vodorovného lana.
A nebolo to jednoduché. Vo veľkej konkurencii sa nášmu družstvu v kategórii starších v zložení: Samuel Gula, Filip Kitik, Samuel Malačina, Peter Šichula a Slavomír Rabský podarilo zvíťaziť a domov si priniesli krásne 1. miesto. Obec Šandal blahoželá všetkým zúčastneným a vyslovuje veľké poďakovanie veliteľovi DHZ Šandal a zároveň trénerovi mladých p. Petrovi Šichulovi a jeho pomocníkovi Matejovi Rabskému, ktorý svoj voľný čas obetujú tejto krásnej a záslužnej práci. Zároveň vyslovujeme poďakovanie aj rodičom, ktorí svojou aktivitou pomohli pri organizovaní tejto súťaže. Veľká vďaka patrí spoločnosti JM-STAV AGRO, s.r.o, Radoma – Jozef Malačina, ktorá súťažiacim sponzorovala krásne tričká s nápisom DHZ Šandal.
OBEC ŠANDAL

obrazok

redakcia | 10. 5. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 50x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou