smahu správy

Šach 19/2019

Medaila na Majstrovstvách Slovenska

Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši hostila mladých šachistov do 20 rokov na Majstrovstvách Slovenska v šachu jednotlivcov v dňoch 23.4. – 30.4.2019. Zápasy boli náročné, pretože sa hrali s časovým limitom 2× 90 minút na 40 ťahov a 2× 30 minút na dohrávku, pričom za každý ťah sa pripočítal 30 sekundový bonus. Niektoré partie tak trvali aj 5 hodín. O majstrovské tituly, nomináciu na Majstrovstvá sveta, Európy a EÚ bojovalo 162 chlapcov a 78 dievčat v 14 kategóriách. Výbornou reprezentáciou nás potešili hráči z klubu ŠK Stropkov+Svidník. Eduard Paňko (Gymnázium Stropkov) súťažil v kategórii do 18 rokov a Eva Polačková (CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov) v kategórii do 8 rokov.
Edo začal turnaj víťazstvom a priebežne sa držal v závese za najlepšími až do posledného kola. Losovací systém mu v závere turnaja pridelil najsilnejšieho hráča s plným počtom výhier – Jerguša Pecháča zo Žiliny. Jeho výkonnostný rating prevyšoval Eda o 400 bodov. Jedine víťazstvo by nášho stropkovského reprezentanta posunulo na bronzovú priečku. Edo sa na súpera dobre pripravil a zápas bol úplne vyrovnaný. Náš hráč sa však odhodlal ísť v partii do rizika, ktoré mu nevyšlo, zápas prehral a ušlo sa mu konečné 7. miesto.
Pre Evku to boli prvé Majstrovstvá Slovenska. Svoj turnaj začala prehrou. Postupne sa však rozohrala a po výborných bojovných výkonoch sa prepracovala sériou 4 víťazstiev na 3. priečku. Túto pozíciu si udržala aj v závere turnaja. Bronzová medaila zo šampionátu nás veľmi potešila a obaja aktéri si zaslúžia pochvalu za skvelú reprezentáciu.
Evka si zároveň pootvorila dvierka aj do reprezentácie Slovenska na medzinárodných podujatiach a má právo súťažiť na Majstrovstvách EÚ.
Kompletné výsledky nájdete na www.stropkov-svidnik.chess.sk
Tréning v Stropkove:
Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.
Tréning pre všetkých – kultúrne stredisko, piatok 16.10 hod.
Najbližšie akcie:
04.5. Šarišská liga mládeže, 5.kolo, Raslavice
-ep-

obrazok

redakcia | 10. 5. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 29x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou