smahu správy

Naši gymnazisti opäť sfarbili Stropkov na žlto

Štvrtok 11. apríl – obyčajný deň. Až tak celkom to neplatilo, predsa bol iný. Deň plný žiarivej žltej farby a rozkvitnutých jarných kvietkov.

Tento deň sme sa ako dobrovoľníci zúčastnili kampane „Deň narcisov“, ktorú každoročne organizuje Liga proti rakovine. Kampaň spočíva vo verejnej zbierke venovanej onkologickým pacientom. Žiaci Gymnázia v Stropkove i tento rok priložili ruku k dielu a s nadšením vykonávali túto zbierku. Neodradilo nás ani to, že nám tento deň nevyšlo veľmi pekné počasie. Zbierali sme dobrovoľné finančné príspevky v uliciach Stropkova a v priestoroch našej školy. Postrehli sme, že ľuďom v našom meste nie je téma cudzia, preto sa mnohí z nich rozhodli podporiť takto znevýhodnených ľudí.
Vypočuli sme si mnohé veselé, ale aj smutné príbehy. Tohtoročný slogan kampane „Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“ odráža osudy rodín, kde rodičia, deti alebo priatelia podľahli práve tejto zákernej chorobe. Slová ako „odišiel od nás“, „už ho nikdy nestretneme“, „vyhral som nad chorobou“, „zmenili sa mi životné hodnoty“ nám nahnali slzy do očí. Boli sme rady, že aj napriek tomu nešťastiu neboli ľudia zlí a namrzení, ale prispeli nám, potešili nás úsmevom, ktorý nám zlepšil deň. Našli sa aj takí, ktorí nás podporovali slovami ako: „Som veľmi rada, že máme v meste takéto ochotné dievčatá, ktoré bez ohľadu na školu a mnohé iné povinnosti si nachádzajú čas na takúto vec.“
Každá takáto činnosť nás obohacuje novými skúsenosťami. Užili sme si prácu s verejnosťou, aj keď nie vždy sme sa stretli len s pozitívnymi odozvami. Budeme naozaj veľmi rady, ak sa budeme môcť aj v budúcnosti zúčastniť podobných akcií.
Za každý príspevok, pomoc a spolupatričnosť patrí všetkým veľké ĎAKUJEME.
Osobitné poďakovanie patrí Kvetinárstvu Aurélia, vďaka ktorému sme mohli rozdávať krásne živé narcisy.
Adriána Sodivarová, Gymnázium v Stropkove

obrazok obrazok

redakcia | 3. 5. 2019 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 189x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou