Spod vysokých sietí 17/2019

ZŠ Mlynská Stropkov – Majster Prešovského kraja vo volejbale žiačok ZŠ

Dňa 25.4.2019 sa Prešove za účasti 10 družstiev konal finálový turnaj Majstrovstiev kraja vo volejbale žiačok základných škôl, ktorého sa zúčastnili aj dievčatá ZŠ Mlynská Stropkov. Hralo sa v dvoch trojčlenných a jednej štvorčlennej skupine systémom každý s každým dva víťazné sety do 20 bodov, kde víťazi skupín a druhý zo štvorčlennej skupiny si zabezpečili postup do ďalších bojov.
V skupinovej časti turnaja si mladé Stropkovčanky počínali úspešne a zdolali bez straty svoje súperky z Vranova, Bardejova a Popradu. V semifinále si zmerali sily proti družstvu zo Svidníka, ktoré po dobrom výkone zdolali 2:0 a zabezpečili si tak postup do finále. V rozhodujúcom zápase, ktorý bol veľmi dramatický a napínavý, opäť narazili na družstvo z Vranova. Úvodný set zvládli lepšie hráčky Stropkova, keď dominovali útočnou hrou od samotného začiatku. V druhom sete začal lepšie súper, keď viedol 0:8. Napriek snahe hráčok Stropkova, ktoré sa postupne doťahovali, koncovka setu patrila súperovi. Rozhodujúci tretí set začali opäť lepšie Vranovčanky, ktoré už viedli 1:9, no veľkou bojovnosťou a túžbou po víťazstve dokázali žiačky Stropkova otočiť tento nepriaznivý priebeh a nakoniec zvíťaziť 15:13.
Svojím víťazstvom na tomto turnaji si zabezpečili postup na školské M-SR, ktoré sa uskutočnia v dňoch 2.- 3. mája 2019 v Spišskej Novej Vsi.
Výsledky:
Skupinová fáza
ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Juh Vranov/T 2:0 (13,14)
ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Komenského Bardejov 2:0 (6,10)
ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ D.Tatarku Poprad 2:0 (7,8)
Semifinále
ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Komenského Svidník 2:0 (7,13)
ZŠ Kúpeľná Prešov – ZŠ Juh Vranov/T 0:2 (-19,–22)
O 3.miesto
ZŠ Komenského Svidník – ZŠ Kúpeľná Prešov 2:0 (21, 19)
Finále
ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Juh Vranov/T 2:1 (16,–18,13)
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov: Dovičáková K., Balážová S., Polivčaková N., Šafranková E., Nemcová N., Semancová K., Lehocká L., Dzurjová R. Hricová S., Kočišová S., Cichá Š., Potomová A.
Tréner: Alexík P.,
Asistent trénera: Haľko M.
-pa-

MVK Stropkov A – Majster Oblasť Východ vo volejbale starších žiačok

V sobotu 13.4.2019 odohrali hráčky MVK Stropkov A na domácej palubovke posledné 14. kolo finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok proti súperkám VK Prešov. Stropkovčanky boli od úvodu lepším družstvom, jednoznačne dominovali v útoku a na podaní a bez straty setu v obidvoch zápasoch hladko zvíťazili.
Výsledky:
MVK Stropkov A – VK Prešov 3:0 (14,13,10)
MVK Stropkov A – VK Prešov 3:0 (16,10,18)
Takisto nezaváhali na pôde hosťujúceho tímu Elba Prešov ani mladšie družstvo Stropkova B, ktoré zvíťazilo v obidvoch zápasoch 3:1 a 3:0.
Elba Prešov – MVK Stropkov B 1:3 (-10,–15,21,–11)
Elba Prešov – MVK Stropkov B 0:3 (-15,–16,–22)
Zostava MVK Stropkov B: Lehocká L., Dzurjová R. Hricová S., Kočišová S., Cichá Š., Maťašová E., Berežná Z., Blanárová A., Šeršeňová A.
Tréner: Haľko M
V tejto finálovej časti súťaže, ktorá sa hrala dvojkolovo na tri víťazné sety, si hráčky MVK Stropkov A počínali veľmi dobre. Z 28 zápasov prehrali len dva a zaslúžene sa tak stali v sezóne 2018/2019 Majsterkami Oblasť Východ . Zároveň si splnili cieľ priameho postupu na finálový turnaj M-SR vo volejbale starších žiačok, ktorý sa uskutoční v dňoch 17.-19. mája 2019 v Žiline.
Zostava MVK Stropkov A: Hašková R., Vasičková S., Balážová S., Polivčaková N., Šafranková E., Nemcová N., Semancová K., Potomová A., Novotňáková N., Hrubá D., Keselicová M.

8. VK Prešov   28   0   28   0   1   84   0,01

3. kolo finálovej časti Majstrovstiev oblasť Východ – mladšie žiačky 4kový volejbal

V predposlednom kole (28. 4.) finálovej časti Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok vo 4kovom volejbale privítali v domácom prostredí hráčky MVK Stropkov A vedúce družstvo súťaže Sninu, ktorú vo vyrovnanom zápase po výbornom výkone zdolali bez straty setu. V druhom duely proti družstvu z Popradu jasne dominovali na palubovke a zvíťazili 3:0. Do tabuľky si tak pripísali plný bodový zisk.
Výsledky:
MVK Stropkov A – MVK Snina 3:0 (18,13,24)
MVK Stropkov A – VK junior Poprad 3:0 (11,9,11)
Zostava MVK Stropkov A: Ličková A., Blanárová A., Keselicová M., Šeršeňová A., Štefaníková P., Režnická V., Olčáková E.
Družstvo MVK Stropkov B vycestovalo do Prešova, kde v päťsetovom zápase nakoniec podľahlo domácemu tímu 2:3. V druhom duely si poradili bez straty setu so súperkami z Giraltoviec.
Posledné kolo finálovej časti, ktoré sa bude hrať 19. mája 2019, vycestujú hráčky Stropkova A do Giraltoviec a družstvo Stropkova B do Popradu.