smahu správy

Myšlienka charitatívneho projektu pomohla aj neziskovej organizácii v Stropkove

obrazokPo prvom ročníku úspešného projektu KiK Tvár roka, sa spoločnosť opäť rozhodla podať pomocnú ruku tým, ktorí ju potrebujú. Táto silná empatická myšlienka prerástla do realizácie charitatívneho projektu, v rámci ktorého mali minuloročné finalistky možnosť podporiť jednotlivcov alebo rodiny v rôznych regiónoch Slovenska, ktoré sa nepriazňou osudu ocitli v ťažkej životnej situácii.

Minuloročný projekt KiK Tvár roka bol nielen úspešný, ale zároveň pre mnohých zmysluplný. Z ôsmich finalistiek si porota vybrala víťazku s najinšpiratívnejším príbehom. „V rámci spomínaného projektu sme na Slovensku, ale aj v Čechách hľadali iniciatívne mladé ženy, ktorých vonkajšia krása nie je ich jedinou prednosťou. Omnoho dôležitejší je ich motivujúci a odhodlaný prístup k životu, ako aj snaha pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii,“ hovorí o minuloročnom projekte Martin Šatný, konateľ spoločnosti KiK.
Práve minuloročná súťaž prispela k tomu, že následná spolupráca finalistiek a spoločnosti vyústila do realizácie charitatívneho projektu zameraného na pomoc tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Pomocnú ruku sa rozhodla podať aj Kristína Kšonžeková, jedna z finalistiek súťaže KiK Tvár roka, ktorá si ako projekt pomoci vybrala zariadenie z miesta, odkiaľ pochádza. „Dom detí Božieho milosrdenstva je nezisková organizácia, ktorá sa stala útočiskom detí a dospelých s mentálnym, ale aj telesným postihnutím. Zariadenie zabezpečuje nielen včasnú diagnostiku, rehabilitáciu a fyzioterapiu, ale zároveň pre všetkých pacientov poskytuje aj sociálnu prevenciu, poradenstvo, vzdelávanie a výchovu, ktorá je v mnohých prípadoch náročná,“ hovorí Kristína, minuloročná finalistka súťaže KiK Tvár roka.
Kristíne sa vďaka charitatívnemu projektu s podporou spoločnosti KIK podarilo nakúpiť vhodné predmety a pomôcky, ktoré sú počas prevádzky zariadenia dennodenne využívané, no kvôli vyššiemu počtu pacientov sú zároveň nedostatkovým materiálom. „Vďaka charitatívnemu daru od spoločnosti KiK sa nám podarilo nakúpiť deky, uteráky, utierky, ale aj farbičky, materiál na dekorovanie a rôzne pomôcky do tvorivých dielní. Všetky tieto predmety zamestnancom centra uľahčia každodennú prácu, a zároveň umožnia naplno sa venovať aktivitám, ktorými deťom s rôznymi zdravotnými postihnutiami pomáhajú nielen formovať predstavivosť a jemnú motoriku, ale hlavne spríjemnia ich čas strávený v centre,“ dopĺňa Kristína, ktorá činnosť zariadenia už roky sleduje ako úspešný projekt.
-aj-

obrazok

redakcia | 19. 4. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 206x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou