smahu správy

Handzi – majstrom Slovenska v boxe!

obrazokRok 2019 priniesol milovníkovi športu Tomášovi Handzušovi (11) nezabudnuteľný zážitok. Po minuloročnej prehre o prvé miesto v boxovej súťaží, ukázal, že sny sa dajú ľahko splniť. Stal sa majstrom Slovenska v boxe a jeho rodičia sú naň patrične hrdí.

„Môj syn je také akčné dieťa, že ho až niekedy obdivujem. Víťazstvo v boxe je pre nás rodičov veľká výhra v živote, pretože sme vychovali nebojácneho a drsného chlapa, ktorého nezlomí nič, ani len rana do čela. Na znak víťazstvá som mu sľúbil nové kopačky, ktoré verím, že mu prinesú množstvo šťastia aj vo futbalovej kariére, ktorej sa venuje už niekoľko rokov,“ dodal otec, Ľubomír Handzuš.
Tomáš Handzuš je žiakom 5. ročníka Základnej školy na Mlynskej ulici v Stropkove. Popri škole sa aktívne venuje futbalovým tréningom, ktoré sa konajú pravidelne v utorok, stredu a piatok a trvajú zhruba dve hodiny. Pôsobí v kategórii U12, čo predstavuje kategóriu mladších hráčov do 12 rokov. V tomto období sú cez víkendy tréningy nahradené zápasmi. Tréner Peter Mihalík hodnotí Tomáša Handzuša ako športovo nadaného chlapca, ktorý svedomito pristupuje k školským i mimoškolským povinnostiam. „Tomáš je záložník, ale aj výborný motivátor celého tímu. Trénujem ho rok a pokroky je vidieť, najmä v kondičke a výkonnosti. Vie výborne pracovať s loptou a má rýchlosť v nohách. Svojím voľným časom nešetrí. Popri škole, ktorá mu ide, sa venuje nielen futbalu, ale aj boxu. Som zástancom toho, že pre deti je výborným príkladom, ako si naplniť čas a ísť si za cieľom. Je vidieť, že Tomáša šport baví. Napriek dochádzke z Giraltoviec do Stropkova nezaháľa a do tréningu dáva všetko. Je to bojovný chlapec, plný výziev,“ dodal tréner Peter Mihalík.
Popri futbale sa taktiež naplno venuje aj boxu, ktorý mu priniesol po tvrdej drine 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v boxe. Súťaž sa konala 23. a 24. marca (sobota, nedeľa) v Dubnici nad Váhom. V sobotu sa konalo semifinálové kolo, ktoré mu umožnilo postup do nedeľňajšieho finálového kola, v ktorom sa stal jednoznačným víťazom, kde skóroval 5:0. Pôsobil v najnižšej váhovej kategórii do 30 kilogramov. Minulý rok v Giraltovciach získal 3. miesto. Tréner Jozef Onufer slovami nešetril a zhodnotil Tomáša ako chlapca, ktorý si ide tvrdo za svojím. „Tomáš je veľmi svojský chlapec. Je potrebné ho korigovať a niekedy aj usmerňovať. Pri boxe je veľmi dôležité trénera počúvať. Som rád, že to v tomto prípade urobil a tým si zaslúžene vybojoval víťazstvo. Úlohou každého trénera je svojich zverencov motivovať a niekedy aj kritizovať, to je základom každého úspechu. Veľkú zásluhu majú aj rodičia, ktorí k takýmto druhom športu pristupujú zdravo a svedomito. Som rád, že Tomášovi rodičia sú tým príkladom,“ dodal tréner Jozef Onufer.
Tréning v boxe si vyžiada veľkú fyzickú námahu. Ide o šport, kedy bojuje celé telo, ale aj myseľ. Tomáš sa boxu začal venovať počas letných prázdnin v roku 2016 a jeho prvý zápas sa konal v roku 2017. Navštevuje Mestský boxerský klub (MBK) v Giraltovciach, ktorého riadi spomínaný tréner Jozef Onufer. „Tréningy v boxe sú každý pracovný deň v čase od 15:00 do 17:00. Tomáš pred majstrovstvami chodieval na tréning každý deň. Bolo vidieť jeho cieľ – zvíťaziť. Každý tréning sa začína dvojkilometrovým behom, dvadsať minútovou rozcvičkou, nasleduje rozcvička so záťažou, cviky na žinenke. Okrem toho si znázorňujeme ukážkové údery a napokon dochádza k súbojom a nácvikom v ringu. Pevne verím tomu, že Tomášovi pribudnú aj ďalšie cenné trofeje a dúfam, že svoj postoj k športu nezmení, ba dokonca, vylepší,“ doplnil tréner Jozef Onufer.

obrazok

redakcia | 12. 4. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 67x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou