smahu správy

Majstrovstvá Slovenska juniorov v boxe

obrazokPästiari zo Športového klubu boxu Stropkov si z nedávnych majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali v Dubnici nad Váhom doviezli dvoch vicemajstrov, jednu bronzovú medailu a jedno pekné štvrté miesto.

Na majstrovstvá naši chlapci cestovali na dvoch autách s malou dušičkou, pretože nevedeli čo ich tam presne čaká, keďže sa tam predstavila špička slovenského boxu, no chlapci milo prekvapili.
Po sobotňajších vyraďovacích zápasoch do finále postúpili dvaja, a žiaľ, dvaja naši ďalší, ktorí nepostúpili, museli proti sebe bojovať o bronzovú medailu.
V nedeľu sa vo finálovom ringu predstavil Lukáš Cina proti M.Harasníkovi z klubu BC Holíč. Po veľmi vyrovnanom zápase Lukáš nestačil na silného protivníka, ktorý má za sebou množstvo zápasov a podľahol mu na body 4–1, čím získal druhé miesto, čo je vynikajúci výsledok.
V ďalšom finálovom zápase sa predstavil bojovník Adrián Červeňák vo váhe do 35 kg proti Sebastiánovi Chocholáčkovi z klubu BC Holíč. Aďo svoj finálový zápas prehral o štyri kolové body s konečným výsledkom 3–2, kde mu len o chlp utiekol titul majstra SR.
V sobotnom semifinále sa stretol Martin Gonos proti silnému protivníkovi Romanovi Horvátovi z klubu ŠB Levice vo váhe do 60kg. Najprv Maťo dobre vzdoroval, no nakoniec sa mu nepodarilo postúpiť do finále a v nedeľu nastúpil v boji o bronzovú medailu proti klubovému kolegovi Kristiánovi Hamříkovi, s ktorým dokázal vyhrať tesne na body 3–2.
Takisto v sobotu v semifinálovom zápase náš Kristián Hamřík vo váhe do 60 kg zabojoval proti reprezentantovi SR R. Michalíkovi z klubu ŠKP Bratislava. Na súpera však nestačil a prehrala , čím musel nastúpiť proti klubovému kolegovi Martinovi, s ktorým taktiež, ale tesnučko prehral na body, no ani štvrtá priečka ho nemusí mrzieť.
Postup na takéto podujatie sa nepodarí hocikomu, za čo by som chcel chlapcom pogratulovať a úprimne im poďakovať za predvedené výkony, reprezentáciu nášho klubu a mesta. Pri počte 50 klubov z celého Slovenska a účasti 143 pästiarov dokázali uspieť, za čo na nich môžeme byť všetci právom hrdí. Obzvlášť veľké poďakovanie patrí našim sponzorom, pretože bez ich pomoci by sme na tieto majstrovstvá mohli akurát tak pomyslieť. V prvom rade chceme poďakovať p. Sipkovej, p. Komišákovi, p. Fiľarskému a p. Hybeľovi, za občerstvenie pekárni Bokša a Šandal, pitný režim EMPE nealko p. Pecúchovi a taktiež za dopravu (cca 800km) p. D. Vargovi a R. Šimkovi. Nielen mňa ako trénera, ale aj za mojich zverencov teší, že sa ešte medzi nami nájdu ľudia ochotní podporiť aj takéto športové podujatie.
-škb-

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 12. 4. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 50x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou