smahu správy

Deň otvorených dverí na ZŠ Konštantínova

obrazok24. marca 2019 sa uskutočnil Deň otvorených dverí, kedy budúci žiaci, rodičia, babky a dedkovia mali možnosť cestovať po našej škole so svojím kúzelným pasom, získali ho pri vchode, kde ich privítal sám pán riaditeľ s darčekovou taštičkou. Škola sa stala miestom pre rôzne aktivity, za ktoré sa získavali kupóny. Kde všade a za čo ich mohli získať?

Učebňa jazyka, telocvičňa, trieda vied a záhad, miesto čísel či kreatívna miestnosť.
A čo tak vyskúšať si byť levom, motýľom, lienkou, strašidlom či iným rozprávkovým tvorom? Žiaden problém. V tejto deň bolo možné všetko. Stačilo len zájsť k dievčatám, ktoré kreslili na tvár.
Pozor na chemikálie! Našťastie ich nikto nechcel ochutnať ani ovoňať, to by bola katastrofa. Pozerať sa, ale zakázané nebolo. A preto kúzla, ktoré sa diali v chemickom laboratóriu okúzlili každého, aj toho, kto na sebe nemal biely plášť.
V jazykovej časti boli oboznámení s cudzím jazykom a jeho tajomstvami. Vyskúšali si učenie hrou a spoznali svoje budúce učiteľky, ktoré sa im budú venovať nasledujúcich pár rokov.
Strihanie a lepenie ľahko odlákalo ich pozornosť. Farby, perá, fixky, nožnice, papiere. V ateliéri čaro umenia a výtvarného sveta ukázalo, čo ich čaká na výtvarnej a pracovnej výchove.
Hlavolamy potrápili tiež nie jedného návštevníka. Každý to však musel vyskúšať. Matematike sa nevyhne nik, no to neznamená, že má len jednu podobu, ktorá sa vám môže zapáčiť.
A čo tak telesná výchova? Budú ju na našej škole mať? Samozrejme! A bez obáv si mohli prezrieť priestory, v ktorých budú raz hrať futbal, hádzať loptou do koša, robiť stojky či iné gymnastické kúsky. K týmto priestorom patrí aj plaváreň, kde svoju odvahu ukážu aj tí, čo ešte plávať nevedia.
Deň otvorených dverí na našej škole bol výnimočný, čarovný, záhadný a zároveň plný hudby.
ZŠ Konštantínova

obrazok

redakcia | 5. 4. 2019 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 26x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou