smahu správy

Stropkov na medzinárodnej lige v boxe

Za hojnej účasti klubov z Maďarska, Poľska, Ukrajiny a domácich pästiarskych tímov z celého Slovenska sa v sobotu 9. marca v Ždani pri Košiciach konalo už piate kolo medzinárodnej ligy v boxe. Samozrejme, na tomto boxersky prestížnom podujatí nechýbali ani reprezentanti štartujúci za Športový klub boxu STROPKOV.

Ako prvý sa v ringu predstavil náš Adrián Červeňák vo váhe do 32 kg proti skúsenému borcovi z MŠK Vranov Tobiasovi Jankárovi. Aďo predviedol azda svoj najlepší zápas a jednoznačne zdolal svojho súpera 3–0 na body.
Ako druhý sa v ringu predstavil náš skúsený pästiar Lukáš Cina, ktorý sa postavil proti oveľa skúsenejšiemu Poliakovi Igorovi Sulekovi vo váhe do 35 kg. Napriek svojej bojovnosti a veľmi vyrovnanému súboju Lukáš veľmi tesne na body prehral 3–2.
Vo veľmi dobrom svetle sa ako tretí v ringu ukázal stropkovský reprezentant Kristián Hamřík. Vo váhe do 60 kg proti zápasníkovi z klubu MŠK Vranov Marekovi Kalamanovi Kristián napriek svojej nesmiernej bojovnosti, ale slabšej aktivite, prehral tesne na body 2–1.
Ako štvrtý sa takisto vo veľmi dobrom svetle predviedol pred blížiacimi sa majstrovstvami SR náš Martin Gonos vo váhe do 60 kg proti Filipovi Benedikovičovi z klubu Spartakus GYM Trnava. Napriek prehratému prvému kolu sa Martin v druhom a treťom kole obrátil o 180 stupňov a zápas na body 2–1 jednoznačne vyhral.
Ako posledný z našich reprezentantov sa do ringu postavil vo váhe do 75 kg Damián Šlang proti Patrikovi Valovičovi z klubu Nové Mesto nad Váhom. Damián síce zabojoval, no bohužiaľ, nedokázal víťazstvo preniesť na svoju stranu.
Podľa trénera Petra Šimka st., chlapci bojovali koľko im stačili sily. „Sám podľa seba viem, ako je veľmi náročné postaviť sa protivníkovi v ringu. Pästiar musí ísť na 300 percent pripravený, bez toho to nejde. Rovnako to nejde ani bez podpory priaznivcov pästiarstva, rodičov a všetkých tých, ktorí nevnímajú box ako krvavý šport, ale čisto, ako to povedal náš olympijský víťaz J. Zachara, že box je ako šerm v rukaviciach.“
Úprimná a fakt z celého srdca veľká vďaka patrí našim sponzorom. Za chutné pečivko pekárni Bokša a Šandal, pitný režim EMPE p. M. Pecuchovi a za dopravu D. Vargovi.
Najbližšie sa náš klub ŠKB Stropkov predstaví 23. – 24. marca na MSR v Dubnici nad Váhom.
-škb-

obrazok

redakcia | 22. 3. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 33x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou