smahu správy

Maroš Michalko víťazom dvanásteho ročníka TOP 32

Vyvrcholenie medziokresnej stolnotenisovej súťaže sa už tradične koná turnajom TOP 32 o pohár predsedu OOSTZ. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. V piatok sa zišlo v telocvični Spojenej školy vo Svidníku 30 hráčov medziokresnej stolnotenisovej ligy na dvanástom ročníku tejto stolnotenisovej akcie. V úvode turnaja bolo najprv krátke vyhodnotenie sezóny 20018/2019, kde prvým trom najúspešnejším jednotlivcom v poradí Valér Lukáč, Ján Kosár, Jozef Goč a prvým trom družstvám v poradí JMC Lužany pri Topli „C“, TJ ŠM Staškovce, STO Brusnica boli odovzdané diplomy a poháre. Po vyhodnotení už nič nebránilo tomu, aby sa turnaj rozbehol. Tridsať účastníkov bolo vyžrebovaných do ôsmich skupín. Z každej skupiny postupovali prví dvaja do záverečných bojov, kde sa už hralo vylučovacím spôsobom. Už v skupinách nebola núdza o zaujímavé a prekvapivé výsledky hlavne v zápasoch, keď hrali rebríčkovo vyššie postavení hráči z rebríčkovo nižšími. Do semifinále sa nakoniec prebojovali traja zástupcovia z JMC Lužany pri Topli a jedno zastúpenie mali Staškovce. Prvé semifinále Peter Gojdič (Staškovce) – Kristián Cigán (Lužany pri Topli) zvládol lepšie Gojdič a stal sa prvým finalistom. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili Lužánčania. Nestarnúci Miroslav Sabol a mladý veľmi talentovaný Maroš Michalko. V napínavom a dramatickom zápase sa do finále prebojoval Michalko. Prvý finálový set zvládol lepšie Peter Gojdič, ale ďalšie tri sety už boli v réžii iba pätnásťročného Maroša Michalka, ktorý sa stál najmladším víťazom v histórii TOP 32.
Určite si na svoje prišli aj diváci, lebo všetci aktéri stolnotenisového diania sa im odmeňovali peknými, bojovnými a dramatickými zápasmi. Celý večer sa niesol v priateľskej uvoľnenej atmosfére a k tomu všetkému bol ešte podávaný výborný guláš, ktorý pripravil Miro Sabol.
Prví traja boli odmenení diplomami a pohármi. Víťaz navyše prebral Putovný pohár, ktorý môže mať doma do trinásteho ročníka TOP 32.
Za realizáciu tohto turnaja poďakovanie OOSTZ patrí: Spojenej škole za poskytnuté priestory, ŠŠK Centrál za prípravu hracej miestnosti, Stanovi Dubcovi, Mirovi Sabolovi, nemenovanému darcovi a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou pričinili o bezproblémový priebeh tohto turnaja.
Celkové poradie dvojhra:
1. Maroš Michalko – JMC Lužany pri Topli
2. Peter Gojdič – TJ ŠM Staškovce
3. Miroslav Sabol – JMC Lužany pri Topli
4. Kristián Cigán – JMC Lužany pri Topli
5. – 8. Kurečko, Štefanco, Ľ.Kosár (ŠŠK Centrál Svidník), Kočiš (TJ ŠM Staškovce)
9. – 16. Tomko, M. Gdovin (JMC Lužany), J.Kosár, Petrík, Antoš (ŠŠK Centrál Svidník, B. Bedruň (STMK Stropkov), J. Antoš, Ľ. Antoš (STO Brusnica)
17. – 24. S. Gdovin, Vavrek (JMC Lužany pri Topli), Kosť, Mikuš(ŠŠK Centrál Svidník), Pavlišin (Radoma), Hrušč (TJ ŠM Staškovce), Bunda (GS Vyšný Hrabovec), Polivčak (STMK Stropkov)
25. – 30. Dudáš, Vasilenko (ŠŠK Centrál Svidník), Rozkoš, Pavlik (JMC Lužany pri Topli), Juhas, Dančišin (TJ Radoma)
Miroslav Kurečko

obrazok

redakcia | 22. 3. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 48x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou