smahu správy

Majstrovstvá oblasť Východ vo volejbale - staršie žiačky - 11. kolo finálová skupina

V 11. kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok čakal hráčky MVK Stropkov A mimoriadne dôležitý a zároveň aj ťažký zápas na palubovke druhého tímu finálovej nadstavby VK Spišská Nová Ves, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Mladé Stropkovčanky vo veľmi vyrovnanom a dramatickom zápase, v ktorom obidve družstvá predvádzali skvelý volejbal a samotné sety sa rozhodovali až v samotnom závere, predviedli jeden z najlepších výkonov v tejto sezóne a zdolali svoje súperky obidvoch dueloch.
V úvodnom zápase zvládli lepšie koncovky prvých dvoch setov hráčky Stropkova, čo sa však nepodarilo v sete nasledujúcom, keď viedli 24:21 a nakoniec ho prehrali. Sklamanie a strata koncentrácie sa preniesla do začiatku setu štvrtého, kedy mladé Stropkovčanky prehrávali už 3:11. No potom preukázali veľkú bojovnosť a otočili priebeh zápasu vo svoj prospech a zvíťazili.
Podobný priebeh mal aj druhý zápas, keď do dvojsetového vedenia sa dostali hráčky Stropkova, ktoré opäť nezvládli koncovku setu tretieho, no v nasledujúcom sete už dominovali a zabezpečili si tak plný bodový zisk.
Výsledky:
MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:1 (20,23,–26,24)
MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:1 (22,18,–21,15)
Zostava MVK Stropkov A: Hašková R., Vasičková S., Balážová S., Polivčaková N., Šafranková E., Nemcová N., Semancová K., Potomová A.
Tréner: Mgr. Alexík P.

Hráčky MVK Stropkov B privítali na domácej palubovke družstvo VK Prešov a potvrdili proti poslednému tímu finálovej osmičky lepšie tabuľkové postavenie. V obidvoch zápasoch zvíťazili bez straty setu.
MVK Stropkov B – VK Prešov 3:0 (9,16,20)
MVK Stropkov B – VK Prešov 3:0 (19,8,16)
Zostava MVK Stropkov B: Lehocká L., Dzurjová R. Hricová S., Kočišová S., Cichá Š., Maťašová E., Berežná Z., Blanárová A., Šeršeňová A.
Tréner Haľko M.
-pa-

redakcia | 22. 3. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 32x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou