smahu správy

Šach 10/2019

Šachové tímy s prehrami

2.liga, ŠK LS VD Poprad – ŠK Stropkov+Svidník 5,0 : 3,0
Druholigový tím ŠK Stropkov+Svidník vycestoval na zápas deviateho kola do Popradu. Domáci potvrdili úlohu favorita. Zápas bol však vyrovnaný a o víťazstve domácich rozhodli chyby našich hráčov. Prvý dohral Eduard Paňko ml. na piatej šachovnici, ktorý favorizovaného súpera zaskočil a partia sa skončila remízou. Nasledovala prehra na sedmičke. Jozef Bednár nedokončil vývin a súper to využil k zisku bodu. Remízový stav zabezpečil Eduard Paňko st. Súpera pozičnou hrou k ničomu nepustil, využil jeho zlé postavenie a prešiel do vyhranej koncovky. Domáci sa opäť ujali vedenia na 4.doske. Juraj Lažo sa dostal do časovej tiesne a súper to využil taktickou hrou na zisk rozhodujúceho materiálu. Stav sme opäť vyrovnali zásluhou Patryka Mrozowského na jednotke, ktorému vyšla príprava na súpera a získal dôležitú výhodu ktorú v koncovke uplatnil na zisk bodu.
Domáci sa znova ujali vedenia po prehre Matúša Kotoru. Úvod partie nášmu hráčovi vyšiel a vytvoril súperovi slabinu v pešiakovej štruktúre. Prišla však chyba, keď prehodil ťah a súper získal figúru.
Veľmi dlhú partiu odohral Radoslav Paňko. Po zložitých zápletkách sa súperovi podarilo ubrániť a partia skončila remízou. Nakoniec rozhodla partia Marcela Presaloviča, ktorý sa pokúšal otočiť horšiu pozíciu. Talentovaný mladý hráč domácich však výhodu udržal a získal víťazný bod domácich.
4.liga, ŠK Stropkov juniori – ŠK Modra n/C 2,0 : 3,0
Naši juniori prehrali so skúsenejším tímom. Na jednotke zvíťazil Mario Haško. Svojím prvým víťazstvom nás potešil Radko Vojček na 4.šachovnici. Partiu pokazil Jozef Polačok a Peter Sopko.
Na prvé ligové víťazstvo si ešte počká aj Evka Polačková, ktorá po zbytočnej chybe tiež stratila svoju partiu.
Šachový klub sa uchádza o Vašu podporu prostredníctvom 2% z dane, ktoré nám umožňujú realizovať naše aktivity a reprezentovať región Stropkov aj Svidník. Potrebné údaje nájdete na našej webovej stránke. Vopred ďakujeme za každý príspevok.
Tréning v Stropkove:
Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.
Tréning pre všetkých – kultúrne stredisko, piatok 16.10 hod.
Akcie: 9.3. Šarišská liga mládeže, 3.kolo, Sabinov.
-ep-

redakcia | 8. 3. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 26x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou