Spod vysokých sietí 10/2019

Majstrovstvá oblasť Východ vo volejbale – staršie žiačky – 9. kolo finálová skupina

Na palubovke hosťujúceho Vranova nad Topľou, ktorý je momentálne na treťom mieste finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, bodovali v sobotu 2.3.2019 v obidvoch dueloch hráčky MVK Stropkov A.
V prvom zápase zvíťazili proti húževnatému domácemu družstvu po vyrovnanom priebehu hry bez straty setu, keď lepšie zvládli jeho koncovky.
Vstup do druhého zápasu mali lepší Stropkovčanky, keď získali úvodný set, no v nasledujúcich dvoch setoch sa vedenia ujal súper, keď hráčky Stropkova výrazne poľavili, urobili množstvo chýb v obrane ako aj v útoku. Napriek tomu dokázali otočiť priebeh zápasu, získať vo svoj prospech set štvrtý a zvíťaziť v rozhodujúcom tajbrejku.
V najbližšom kole privítajú hračky MVK Stropkov A súpera Elba Prešov.
Výsledky:
MVK Stropkov A – MŠK Vranov /T 3:0 (21,21,20)
MVK Stropkov A – MŠK Vranov /T 3:2 (15,–20,–14,14,12)
Zostava MVK Stropkov A: Vasičková S., Balážová S., Polivčaková N., Šafranková E., Nemcová N., Semancová K., Ličková A, Potomová A.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Staršie žiačky MVK Stropkova „B“ s unikátnym víťazstvom

V sobotu 2.3.2018 privítali na svojej palubovke staršie žiačky MVK Stropkov ,,B,, súpera s hornej polovice tabuľky VK Junior 2012 Poprad. Na zápas v drese Stropkova nastúpilo iba „7 statočných“, ktoré chceli dôstojne reprezentovať svoj oddiel. Súper bol vďaka obrovskej výškovej prevahe veľkým favoritom, ale naše „malé“ bojovníčky sa vôbec nezľakli. Razantným servisom, presnou a variabilnou hrou na sieti a obrovskou bojovnosťou v poli zvíťazili v prvom zápase hladko 3:1, čomu nechceli uveriť ani ony samé.
V druhom stretnutí, začali naše hráčky opäť skvelo a pokračovali v hernej disciplíne s prvého zápasu. Na smečiarskom poste excelovala Lehocká, ktorá privádzala súperove hráčky, priam do zúfalstva. V druhom sete však z hry odstúpila nahrávačka Dzurjová a nastali ťažké časy. Súper využil rozháranú hru na našej strane a vyrovnal stav setov na 1:1. Po preskupení našich radov (libero nahradilo nahrávačku), sa však dievčatá zomkli a podali asi najlepší výkon v priebehu nadstavbovej časti súťaže. Blokárka Hricová vytvorila nad svojou hlavou povestný „Čínsky múr“ a žiadna lopta v poli nebola pre naše bojovníčky stratená. Po heroickom výkone znova zvíťazili 3:1.
Obrovskú radosť mali všetci fanúšikovia, ale hlavne rodičia , ktorý svoje ratolesti povzbudzovali počas celého ťažkého boja. Veľká vďaka patrí aj trénerovi družstva za skvelý prístup pri ich športovom napredovaní.
MVK Stropkov „B“ reprezen¬tovali: L. Lehocká (kapitánka), S. Hricová, R. Dzurjová, Š. Cichá, E. Maťašová, Z. Berežná, S. Kočišová (libero). Tréner Mgr. Milan Haľko