smahu správy

20. Ples Brezničanov

Sezóna plesov je v plnom prúde, a ich príprave sa venuje mnoho času. Ináč to nebolo ani v Breznici, kde sa 9. februára 2019 konal už 20. Ples Brezničanov. Organizátorom plesu nestačilo prísť do sály práve v tento deň, ale príprava začala už oveľa skôr.

V časovom predstihu treba objednať hudobnú skupinu, treba zájsť za sponzormi a vybaviť aspoň zopár cien do tomboly. Niekedy to naozaj nie je ľahké, pretože sú ľudia, ktorí vám ihneď povedia „samozrejme, že vám niečo dáme“, ale sú aj takí, ktorí vám povedia, dáme, ale neviem kedy – ale prispejú, no sú aj takí, ktorí povedia „príďte inokedy, ešte porozmýšľam“, prídete až dvakrát, a znovu to isté, a tretíkrát vám povedia „nedáme“. Nuž čo – „ I takové dny jsou“ , ako spieva Michal Dávid. My sme však vďační za každú cenu do tomboly a všetci, ktorí prispeli, urobili radosť nielen tým, ktorí ju vyhrali, ale i deťom z MŠ a ZŠ v Breznici, pretože celý výťažok putuje im a za to si zakúpia „niečo“ nové do tried… z predchádzajúcich plesov to boli napr. nové postieľky, posteľné prádlo, koberec, skrinky na prezliekanie v ZŠ, nový nábytok aj v ZŠ aj v MŠ, atď. Aj na výzdobu sály bolo treba viac času, aby sa každý hosť cítil príjemne. Ples organizuje MŠ a ZŠ v spolupráci s Obecným úradom, každý z kolektívu preto priložil ruku k dielu a venoval tak veľa svojho voľného času. Výsledok bol naozaj skvelý, nikto neľutoval.
A že všetko bolo naozaj krásne, zistili hostia práve v spomínanú sobotu. Pánov a dámy v krásnych šatách vítali a usádzali na miesta p. riaditeľka MŠ Ľubica Gonosová a p. riaditeľka ZŠ Mgr. Ivana Šafranková. Úvodné slovo mal pán starosta Slavomír Brendza, ktorý predniesol prípitok, a povedal zopár slov o histórii breznických plesov. Pripomenul, že hlavným sponzorom plesu je Ing. Miroslav Remeta, ktorý do tomboly venoval 1. cenu, ktorou je víkendový pobyt v 4* hoteli Borovica Štrbské Pleso pre dve osoby. Po slávnostnom prípitku zatancovali žiačky ZŠ v Breznici veľmi krásny tanček. Celý kolektív je za šikovné deti veľmi hrdí.
Konečne zaznela hudba, o ktorú sa celý večer starala hudobná skupina SABA a pozvala hostí na parket. K príjemnej atmosfére prispel kolektív Motorestu Breznica, ktorému šéfuje p. Mária Zajarošová – môžeme len poďakovať za chutné jedlo a skvelú obsluhu.
Teší nás, že na naše plesy sa hlási veľa ľudí – tých „skalných“ i nových, čo znamená, že naše plesy sú skvelé. Každý rok si vravím „ nech už bude po všetkom“, ale len čo sa ples skončí, už začíname rozprávať o ďalšom plese – čo by sme vylepšili, urobili ináč, ako vyzdobíme…
Chcem poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu – kolektívu MŠ a ZŠ, dievčatám, ktoré zdobili sálu, starostovi a Obecnému úradu, skupine SABA, kolektívu Motorest Breznica, hosťom, ktorí „plesali“, sponzorom… Ľudia odchádzali nielen s dobrou náladou, ale odnášali si aj zaujímavé a hodnotné ceny, ktoré vyhrali v tombole. Už teraz sa tešíme na 21. Ples Brezničanov!

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 22. 2. 2019 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 116x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou