smahu správy

„Silvestrovský“ futsal

obrazokV nedeľu, 13. januára sa vo Svidníku uskutočnilo oblastné kolo VI. ročníka Rusyn CUP-u. Turnaj určený pre Rusínov a ich priateľov, sa tak viac priblížil k našim občanom. Tento fakt využili až 4 družstvá, ktoré reprezentovali okres Stropkov. Po jednom zástupcovi ďalej mali okresy Svidník, Bardejov, Medzilaborce a Prešov.

Svoju tretiu účasť na turnaji absolvovali aj obhajcovia druhého miesta z minulého roka, ZAPOVCI z Vyškoviec. K ďalším tradičným účastníkom, z okresu Stropkov, patria Molody Rusyny a FK Havaj. Nováčikom turnaja bolo hudobno-športové zoskupenie Stropkoviani, ktorý podľa vlastných slov prišli na turnaj najmä „vyhrávať“.
Losovanie tímov do skupín určilo, že v B. skupine sa stretli FK Havaj, ZAPOVCI a Stropkoviani, doplnení o mužstvo Pusinky zo Svidníka. V A. skupine tak Molody Rusyny, mali za súperov I-star z Prešova, Šarišské Čierne a Tisovec Oľku. Opäť sa potvrdilo, že pri takýchto turnajoch sa začína hrať o všetko až vo vyraďovacej časti. V tej na seba narazili dovtedajší suverénni víťazi A.skupiny Molody Rusyny a 4. mužstvo B.skupiny FK Havaj. Po víťazstve Havajčanov v pomere 1:3 sa s turnajom rozlúčili, azda najväčší favoriti na postup do Bardejova, kde sa uskutoční finálové kolo. V ďalších zápasoch už favoriti nedopustili žiadne prekvapenie a tak do najlepšej štvorice sa dostali postupne ZAPOVCI, Pusinky a I-Star. Semifinálovými víťazstvami si finálovú účasť zabezpečili ZAPOVCI a I-STAR. Zápas o tretie miesto bol zároveň zápasom o postup do Bardejova. V ňom si lepšie počínali Pusinky. Finále bolo už predstavením s uvoľnenou atmosférou, no šťastnejší mohli byť I-Star, ktorí po nerozhodnom výsledku 0:0, uspeli na pokutové kopy v pomere 3:2.
Turnaj sa niesol, tak ako každý rok, v priateľskom duchu. Príjemným spestrením športového podujatia boli spontánne „vystúpenia“ Stropkovianov, ktorí hudobnými prestávkami potešili, nie jedného účastníka. Za zmienku ešte stojí spomenúť, že najlepším strelcom turnaja sa stal Miroslav Demčo z tímu Molodych Rusynov.
Finálové kolo sa uskutoční 2.marca v mestskej športovej hale v Bardejove, kam v mene organizátorov chceme pozvať širokú verejnosť. Na turnaji sa okrem 12 tímov zo Slovenska predstavia aj 3 mužstvá zo Srbska.
Martin Zapotocký

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 22. 2. 2019 | Šport | Odkaz na článok | | 68x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou