smahu správy

Karneval v Breznici

„Žil raz jeden šašo, každý sa mu smial. Vždy keď hrala hudba, iba v kúte stál. Poď k nám milý šašo, nemusíš sa báť, naučia ťa deti tancovať…“ Takúto krásnu pieseň, a mnoho ďalších o Karnevale si deti v breznickej MŠ a ZŠ vyspevovali celý týždeň. Vyrábali masky a kreslili, čím by chceli byť na karnevale.

A konečne… Štvrtkové popoludnie (31.1.2019) bolo pre deti z MŠ a ZŠ v Breznici výnimočné. Do kultúrneho domu prichádzali rôzne rozprávkové i reálne postavy – princezná s princom, šašo, víly, čert, potápač, učiteľka, Šmolkovia s Gargamelom, korytnačka Ninja, rytier, chrobáčiky, muchotrávka, nevesta, a mnoho, mnoho ďalších. Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete. Prečo? Preto, že sa každý tešil na rozprávkový karneval. Tešili sa všetci, deti i dospelí. Karneval je predsa sviatok veľkých i malých.
Už zďaleka bolo počuť hudbu, bolo vidieť farebné svetlá, a preto nielen deti z MŠ a ZŠ a ich rodičia zavítali do sály, ale veľa ďalších hostí, ktorí sa radi zabávajú. DJ Vilo nedal vydýchnuť našim dýchacím cestám, ani unaveným nohám. Nuž, ale keď sme už naozaj nevládali, tak hudba trošku stíchla a deti sa osviežili ovocným čajom a posilnili obloženým rožkom. A potom znovu tanec a spev. Samozrejme, že si deti pozvali do tanca i svojich rodičov. A potom prišlo ďalšie prekvapenie…Deti predstavili svoju masku a losovali si tombolu. Každý si tak odniesol darček v podobe hračky a sladkú odmenu. Na karnevale nechýbala ani súťaž v podobe balónového tanca. Tancovali dvojice malinkých detí i žiakov a veruže vydržali dosť dlho… Najprv balón medzi hlavami, potom aj medzi bruškami a odmenou im boli práve tieto balóny. Balón dostal každý, no a tí najvytrvalejší aj ovocné cukríky.
Bolo fajn, ale tí najmenší, ktorí radi poobede spia, si odchádzali oddýchnuť a postupne aj tí väčší potrebovali oddych. A aj keď bolo pár vytrvalcov, všetko sa raz skončí. A skončil aj náš karneval.
Tešíme sa znovu o rok, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy. Každý rok je v maskách celý pedagogický kolektív. Tohto roku bola v maske jedna mamička, ale verím, že o rok sa prezlečú do masiek aj ďalší rodičia. A verte, bude to skvelé. Berme si príklad z detí, a tešme sa z maličkostí!
-ľg-

obrazok

redakcia | 8. 2. 2019 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 185x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou