V Boguchwale o pohár primátora mesta zabojovali aj naši pästiari

Predminulý víkend, 19. januára, sa v poľskom meste Boguchwala uskutočnil medzinárodný turnaj v boxe o pohár primátora mesta, na ktorom nechýbali ani boxeri z ŠKB STROPKOV.
Na tomto veľmi kvalitnom turnaji sa zúčastnilo 25 klubov z Poľska a dva slovenské tímy, Kamenica nad Cirochou a ŠKB Stropkov. Ako prvý z nášho tímu sa vo váhe do 35 kg predstavil Lukáš Cina. Ten vo svojej kategórii nenašiel premožiteľa a získal prvenstvo.
Ako druhý sa v ringu v juniorskej kategórii vo váhe do 60 kg predviedol Martin Gonos, ktorý vo finále veľmi tesne podľahol na body (3:2) s poľským protivníkom Igorom Kowalecom z klubu ŠKA Avia Swidník (Poľsko). Náš Martin si z tohto vôbec najkrajšieho zápasu turnaja odniesol peknú striebornú medailu.
Ako tretí sa vo finálovom zápase predstavil vo váhe do 60 kg Kristián Hamřík, ktorý sa bez rešpektu pustil do boja z Róbertom Daliom z klubu Stalowa Wola. Kristián v závere svojmu protivníkovi podľahol a umiestnil sa na druhom mieste.
Ako štvrtý v ringu svoje pästiarske umenie predviedol Damián Šlang. Ten nastúpil proti Darisowi Kopcovi z klubu Budo Mielec a i napriek veľkej snahe a bojovnosti nakoniec Damián prehral a z turnaja si odniesol vzácne striebro.
„Chlapcom patrí obrovské poďakovanie za veľmi statočné a bojovné výkony v prospech nášho klubu a prezentáciu. Veľké ďakujeme patrí našim sponzorom, ktorí sú nám stále ochotní pomôcť. Za dopravu na samotný zápas Peťovi Ličkovi, občerstvenie pekárňam Bokša a Šandal a pitný režim M. Pecuchovi. Vďaku vyjadrujeme aj všetkým našim priaznivcom, ktorí nám akýmkoľvek iným spôsobom pomôžu, či už len pochvalou alebo dobrým slovom, ktoré niekedy pri tomto veľmi náročnom športe, keď človek často musí siahnuť až na dno svojich síl a schopností, dokáže nakopnúť a naštartovať. Teší nás, že sme sa týmto turnajom posunuli o krok vpred, získali nové skúsenosti a zviditeľnili aj náš klub ŠKB Stropkov, o ktorom sa píše už aj podkarpatský Šport,“ uviedol tréner P. Šimko.