Šach 03/2019

Druhé miesto na krajskom kole

12. – 13.1. 2019 sa v Humennom uskutočnilo krajské kolo dorasteneckých družstiev. V štvorčlennom tíme je povinná účasť dievčaťa. 9 družstiev zároveň bojovalo aj o tri miestenky do 2.kola v ktorom sa bude bojovať o ďalší postup do semifinále dorasteneckej ligy družstiev, v ktorom budú súťažiť Prešovský a Košický kraj. Hralo sa na 5 kôl s časovým limitom 2×45 minút + 10 sekúnd za ťah.
Prvý deň bol náš tím ŠK Stropkov+Svidník oslabený, keď sme zo zdravotných dôvodov nemohli obsadiť dievčenskú šachovnicu a tak o body bojovali iba traja hráči v zostave 1. Eduard Paňko, 2. Jozef Bednár, 3. Dávid Kurej. Aj napriek hendikepu náš tím vybojoval dve víťazstvá a jednu remízu a po prvom dni boli spolu s Humenským družstvom bez prehry na čele súťaže.
V nedeľu na 4.šachovnici nastúpila aj Evka Polačková a zaznamenala dôležitý bod pri víťazstve s tímom Bardejova. Posledné kolo nám nevyšlo podľa predstáv a s družstvom Prešova sme „iba“ remizovali, ale konečná druhá priečka je skvelým výsledkom.
Dvaja naši hráči Eduard Paňko a Jozef Bednár sa stali najlepšími hráčmi, keď obaja získali plný počet bodov na svojich šachovniciach.
Tréning v Stropkove: Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.
Akcie: 19.1. Košická žiacka liga, turnaj GPX