smahu správy

Stručne

Svidnícka nemocnica lieči už aj pacientov s problematickými kŕčovými žilami

V Nemocnici Svet zdravia Svidník pribudli od jesene nové výkony. V rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti ošetria na chirurgickom oddelení už aj pacientov, ktorí majú problém s kŕčovými žilami. V regióne tento druh výkonov absentuje a dosiaľ za nimi pacienti museli cestovať inam. Nemocnica zároveň rozšírila výkony pre dialyzovaných pacientov.
Lekársky tím nemocnice rozšíril cievny chirurg MUDr. Pavel Staško zo Stropkova, ktorý sa zameriava práve na dve spomínané skupiny pacientov.
„Mnoho ľudí kŕčové žily spočiatku nepovažuje za veľký zdravotný problém a pokiaľ ide o prvotné štádium varixov, je to skutočne skôr kozmetická záležitosť. Ak je ale už poškodená výživa kože, je potrebné to liečiť. Mnoho pacientov pritom tento výkon odkladá a nerieši a problém sa tak stáva vypuklejším,“ vysvetľuje cievny chirurg a podotýka, že pri zanedbaní ochorenia vzniknú chronické komplikácie, napríklad defekty na predkolení. Nemocnica plánuje v spolupráci s doktorom Staškom zaviesť v budúcnosti aj tzv. endovenóznu terapiu liečby kŕčových žíl, kedy sa výkon realizuje v lokálnej anestézii prostredníctvom jedného vpichu a pacient po zákroku môže odísť domov.
-r-

Podanie daňových priznaní sa blíži

Ako informovala Finančná správa SR, fyzické osoby podnikatelia, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť elektronickej komunikácie, by už viac nemali odkladať registráciu a autorizácia na portáli finančnej správy. Blížia sa termíny na podanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel (január 2019) a k dani z príjmov (marec 2019), preto finančná správa opätovne upozorňuje, aby si fyzické osoby podnikatelia nenechávali registráciu na portáli finančnej správy na poslednú chvíľu. Na papierové podanie už nebude možné prihliadať.
Finančná správa podnikla viaceré kroky na to, aby uľahčila elektronickú komunikáciu fyzickým osobám – podnikateľom. Organizuje už druhú sériu školení k elektronickej komunikácii, pripravila informačný leták o základných informáciách, rovnako ako leták so vzorom podávania dokumentov cez portál finančnej správy, spravila redizajn portálu a zlúčila proces registrácie a autorizácie do jedného kroku pre tie fyzické osoby – podnikateľov, ktoré konajú vo svojom mene. Tým výrazne uľahčila proces registrácie a autorizácie na portáli finančnej správy.
Daňovník môže podať dokumenty kedykoľvek počas dňa, nie je limitovaný úradnými hodinami daňových a colných úradov, získa jednoduchý prehľad o odoslaných dokumentoch, ušetrí aj finančné prostriedky za poštovné, tlač dokumentov či dopravu na úrady.
-r-

redakcia | 7. 12. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 307x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou