Šach 49/2018

Úspech na krajskom kole v šachu

26.11. sa uskutočnilo krajské kolo v zrýchlenom šachu stredných škôl. V šachovej kaviarni v Humennom sa prezentovalo 24 študentov a 12 študentiek a zápolilo sa nie len o titul krajských šampiónov, ale aj o 3 miestenky na celoslovenské finále. V kategórii študentiek okres Stropkov nemal zastúpenie, ale fandili sme našej hráčke, ktorá študuje v Prešove. Annamária Polačková nakoniec obsadila 8.miesto so ziskom 2,5 bodu zo siedmych partií. Medzi hráčkami bez ratingu skončila ako tretia. Medzi študentmi bolo viac kandidátov na postup. Kým pre Mariána Živčáka (SOŠE Stropkov) bol úspech už samotný postup na krajské kolo, kde získal 2 body. Eduard Paňko bol nasadený podľa medzinárodného ratingu ako piaty. V treťom kole prehral nešťastne partiu s prvým nasadeným hráčom, keď vo vyrovnanej pozícii mu vypršal časový limit. Edo však zabojoval a výborným finišom sa dotiahol na bronzovú priečku. Tretím miestom zároveň získal postup do finále, ktoré sa uskutoční 18.12. v Topoľčanoch.