smahu správy

NETRADIČNÝ TÝŽDEŇ NA ZŠ MLYNSKÁ

V dňoch 26. až 30. novembra 2018 ZŠ Mlynská Stropkov organizuje v rámci Národného projektu Duálne vzdelávanie a zvýšenie atraktivity a kvality OVP na svojej škole už II. ročník akcie pod názvom NETRADIČNÝ TÝŽDEŇ zameraný na tému REMESLÁ MAJÚ BUDÚCNOSŤ.

V rámci tohto netradičného týždňa pripravuje škola pre žiakov II. stupňa množstvo jedinečných aktivít: odborné exkurzie do firiem a podnikov zameraných na výrobu pre potravinársky a spotrebný priemysel (PS Europlast Stropkov, Kmiť s.r.o. Stropkov, Stroptel s.r.o., Repro elektronik Slovakia s.r.o.), propagáciu remesiel pomocou workshopov, ktoré budú realizované v školských odborných učebniach (dielňa na kov a dielňa na drevo, školská kuchynka,..) a v školskej jedálni.
Prostredníctvom pripravených exkurzií budú mať žiaci 7. až 9. ročníka možnosť oboznámiť sa s fungovaním podnikov, firiem a ich výrobou. Vďaka workshopom sa žiaci 5. až 9. ročníka zúčastnia aktivít, pri ktorých si vyskúšajú výrobu výrobkov z hliny na hrnčiarskom kruhu, ich vypálenie a glazúrovanie. Ďalšie činnosti budú zamerané na výrobu produktov z dreva. Dievčatá si vyskúšajú svoju zručnosť a kreativitu v školskej jedálni pri pečení a zdobení vianočného pečiva, pri zhotovovaní vianočných látkových ozdôb a vyrábať sa budú aj pletené vlnené vianočné darčeky pre najbližších . Všetky tieto aktivity sú jedinečné a určite budú prospešné pre budúcu orientáciu žiakov našej školy.
Vyvrcholením týchto akcií bude Deň profesijnej orientácie pre žiakov 9. ročníka , na ktorom budú zástupcovia 12-tich SŠ a SOŠ prešovského a košického regiónu prezentovať svoju školu, možnosti štúdia a učebné odbory.
ZŠ Mlynská Stropkov pomocou týchto kreatívnych akcií a činností ponúka svojim žiakom okrem tradičného výchovno-vzdelávacieho procesu aj takúto netradičnú formu vyučovania, ktorá je medzi žiakmi veľmi obľúbená. Veď nie nadarmo sa hovorí, že „REMESLO MÁ ZLATÉ DNO“ a teda aj „REMESLÁ MAJÚ SVOJU BUDÚCNOSŤ.“
ZŠ Mlynská Stropkov

redakcia | 30. 11. 2018 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 28x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou