smahu správy

Stropkovskí boxeri na 6. medzinárodnom turnaji I. ligy

Sobota, 17. novembra patrila vo Vranove nad Topľou medzinárodnému turnaju v boxe za účasti tých najlepších pästiarov zo Slovenska, Ukrajiny, Poľska, Maďarska, Rumunska, Slovinska a Česka.

Čím sa môžeme pochváliť je, že medzi špičku boxerov sa dostala aj trojica našich chlapcov, ktorí reprezentovali náš domáci klub ŠKB STROPKOV, na čo som ako tréner náležite hrdý. A nielen ja, ale aj všetci ďalší odchovanci z nášho tímu, ako aj ich rodičia, za to, čo ich chlapci na turnaji dokázali a pre klub dokazujú.
Turnaj trval dva dni. Športovci boli rozdelení podľa váhových kategórií, väčšinou do dvoch až troch skupín, podľa počtu štartujúcich.
Ako prvý sa v sobotu predstavil náš Adrián Červeňák proti súperovi z vedľajších Giraltoviec, Matúšovi Handzušovi. I napriek urputnému boju nakoniec po konečnom verdikte veľmi tesne prehral na body. V nedeľu sa Adrián v boji o striebro zmenil o 100 percent a dokázal si jednoznačne poradiť 5–0 na body proti svojmu ďalšiemu súperovi Nikolasovi Kmecovi.
Ako druhý z nášho klubu sa postavil do ringu Lukáš Cina proti veľmi ťažkému súperovi z Poľska, Kristiánovi Nálepovi, ktorému po náročnom zápase podľahol na body 3–2. Lukáš mal však šancu zabojovať aj o striebro proti súperovi z Ukrajiny, no ten v nedeľu nenastúpil kvôli zdravotným problémom, čím si náš Lukáš odniesol z turnaja striebornú medailu.
Ako posledný z našich pästiarov sa vo váhe do 80 kg predstavil Damián Šlang, ktorý vo svojej hmotnostnej kategórii zdolal iba jedného protivníka Štefana Vrábeľa z Klubu Kamenica nad Cirochou. Vo finále však Damián súperovi podľahol a z turnaja si odniesol veľmi pekné druhé miesto a striebornú medailu.
Moje obrovské ďakujem patrí hlavne našim chlapcom, za skvelé reprezentovanie nášho klubu ŠKB STROPKOV. Úprimne poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí svoje deti podporujú a tešia sa z ich úspechov.
Za dopravu patrí poďakovanie nášmu manažérovi Róbertovi Šimkovi, za dopravu na samotné stretnutia, za občerstvenie nielen tentokrát, ale aj počas celej sezóny, pekárni Bokša a pekárni Šandal, ako aj za pitný režim p. Mariánovi Pecúchovi a p. Peťovi Ličkovi za dopravu. Ešte raz obrovské ďakujem v mene nás všetkých, pretože vďaka našim sponzorom sme mohli aj tentokrát reprezentovať náš klub na tomto prestížnom turnaji 1. medzinárodnej ligy, kde už samotná účasť pre chlapcov veľa znamená.
-škb-

obrazok

redakcia | 30. 11. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 45x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou