smahu správy

Spod vysokých sietí 47/2018

Majstrovstvá oblasť Východ vo volejbale – staršie žiačky –2. kolo finálová skupina

V 2.kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok, ktoré sa hralo v sobotu 17.11.2018, privítali hráčky MVK Stropkov A na domácej palubovke súperky z Vranova. Od úvodného setu to bol veľmi vyrovnaný zápas, plný zvratov , kde sa striedali pekné výmeny s ľahkými chybami na obidvoch stranách. Prvý set získali mladé Stropkovčanky aj keď nezačali dobre a prehrávali 3:11. V priebehu ďalších dvoch setoch chybovali domáce hráčky na podaní, v obrane a v zakladaní útočných kombinácií, čo súper využil a dostal sa do vedenia. Hráčky Stropkova museli otáčať priebeh zápasu, čo sa im aj nakoniec podarilo. Lepšou hrou na sieti získali set štvrtý a vynútili si tajbrejk, v ktorom od úvodu hrali útočnejšie a nakoniec zvíťazili.
Druhý zápas bol takisto vyrovnaný, no hráčky MVK Stropkov hrali presnejšie na prihrávke, dobré podávali a lepšie zvládli koncovky setov. Zvíťazili tak bez straty setu a získali z druhého stretnutia plný bodový zisk
Výsledky:
MVK Stropkov A – MŠK Vranov/Topľou 3:2 (22,–14,–15,19,10)
MVK Stropkov A – MŠK Vranov/Topľou 3:0 (22,23,16)
Zostava MVK Stropkov A: Hašková R., Nemcová N., Semancová K., Šafránková E., Vasičková S., Balážová S., Potomová A, Keselicová M., Ličková A.
Tréner: Mgr. Alexík P.

Mladšie družstvo MVK Stropkov B odohralo svoj dvojzápas proti družstvu z Popradu. V prvom duely podali Stropkovčanky slabší výkon, najmä na príjme podania a chýbala väčšia bojovnosť. Nestačili na svojho súpera a prehralo bez zisku setu.
V druhom zápase bol výkon oveľa lepší proti družstvu s veľkou výškovou prevahou. Hráčky Stropkova B zlepšili podanie a príjem podania. Hrali s väčšou bojovnosťou a nasadením. Aj keď v tajbrejku nakoniec jednoznačne prehrali, mohli sa tešiť zo zisku prvé bodu vo finálovej skupine.
Výsledky:
MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 0:3 (-16,–19,–9)
MVK Stropkov A – VK Junior Poprad 2:3 (23,–22,21,–12,–4)
Zostava MVK Stropkov B: Lehocká L., Gombitová K., Cichá Š., Mihalíková B., Dzurjová R., Berežná Z., Hricová S., Maťašová E., Kočišová S.
Tréner: Mgr. Haľko M.
-pa-

redakcia | 23. 11. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 32x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou