smahu správy

Pasovanie prvákov na ZŠ Mlynská v Stropkove

Na ZŠ Mlynská v Stropkove sa stalo už každoročnou tradíciou, že prváci sú slávnostne pasovaní do cechu školského. Tak to bolo aj vo štvrtok 25. októbra 2018, kedy sa konala na našej škole významná udalosť. Naši najmladší žiaci boli slávnostne pasovaní a stali sa z nich skutoční školáci prváci.

Prvácka pasovačka sa začala veselou pesničkou „Tešíme sa do školy“ a slávnostným nástupom prváčikov, ich triednych učiteliek a vychovávateliek. Celou pasovačkou prvákov sprevádzal škriatok Hups zo šlabikára a jeho pomocníci.
V úvode sa prváčikom a ich rodičom prihovorila pani zástupkyňa Mgr. Aurélia Vidiščáková. Po jej príhovore prváci všetkým prítomným rodičom, starým rodičom a pani učiteľkám ukázali, čo všetko sa v škole za ten čas naučili. Recitovali básničky o písmenkách, číslach, zmyslových orgánoch, spievali veselé pesničky a dokonca rozprávali po anglicky. Nakoniec si zacvičili pri detskej pohybovej riekanke. Veru bolo toho dosť. A takto nás previedli všetkými vyučovacími predmetmi.
Po vystúpení prvákov nasledoval slávnostný prvácky sľub. Po ňom prišla dlho očakávaná chvíľa „Pasovanie prváčikov.“ Pani zástupkyňa Mgr. Aurélia Vidiščáková pasovala veľkou ceruzkou všetkých našich prváčikov. Aby na tento deň naši prváčikovia nezabudli, dostali od svojej triednej učiteľky „Pasovací list“. Po pasovaní čakala na prváčikov sladká odmena v podobe čokoládovej torty.
Veríme, že pasovanie prvákov bolo pre všetkých radostnou udalosťou, na ktorú tak skoro nezabudnú. Želáme im, aby učenie bolo pre nich zaujímavé a zábavné, pretože ich čaká ešte veľa práce.
Našich prváčikov si už teraz nikto nemôže pomýliť so škôlkarmi, pretože sú to už oficiálni žiaci našej školy, skutoční veľkí prváci. Pasovanie za prváka je zodpovedná úloha, ktorú všetci zvládli na jednotku.
Triedne učiteľky I.A, I.B, I.C

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 9. 11. 2018 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 324x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou