smahu správy

Mestská polícia Stropkov v súvislosti so štátnym Sviatkom všetkých svätých a pamiatky zosnulých upozorňuje na zvýšené opatrenia

V súvislosti so štátnym sviatkom Všetkých svätých a pamiatky zosnulých bude mestská polícia zabezpečovať ako každoročne zvýšený dohľad pri kontrole nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a kontrole verejného poriadku. Výkon služby bude zameraný samotné cintoríny a ich okolie v meste Stropkov, ako aj na cintoríne v mestskej časti Bokša.

Zvýšený výkon služby bude zabezpečovaný v dňoch od 29. októbra 2018 do 3. novembra 2018. Kontrola bude zameriavaná na parkovanie vozidiel tak, aby nedochádzalo k zápcham a vozidlá netvorili prekážku cestnej premávky ako aj na osoby, ktoré sa zameriavajú na krádeže kvetinovej výzdoby a náhrobných kahancov.
Nakoľko počas nasledujúcich dní bude enormne narastať aj počet zaparkovaných motorových vozidiel v blízkosti cintorínov mestská polícia vyzýva občanov mesta, ktorí to na cintorín nemajú ďaleko, aby svoje vozidlá nechali doma a vybrali sa na cintorín pešo. Vyhnú sa tým stresu pri parkovaní a pomôžu eliminovať nápor v doprave počas sviatkov.
Ostatní vodiči, ktorí napriek tomu využijú svoje motorové vozidlá aby sa v blízkosti cintorínov na priľahlých parkoviskách a miestnych komunikáciách správali ohľaduplne, rešpektovali pokyny policajných hliadok a tým predchádzali zbytočným problémom a stresovým situáciám.
Apelujeme aj na návštevníkov cintorínov, aby sa na cintorínoch a pietnych miestach správali úctivo, pri úprave a upratovaní svojich hrobov nevyhadzovali odpad kdekoľvek, ale do rozmiestnených košov a kontajnerov, ktoré mestský podnik Služba zabezpečil v potrebnom množstve a rozsahu. V neposlednom rade upozorňujeme občanov, aby si počas návštevy cintorínov dávali pozor aj na osobné veci, aby nedochádzalo k rôznym stratám, krádežiam osobných vecí apod.
Mestská polícia vyzýva občanov a návštevníkov cintorínov, aby v prípade, že spozorujú osoby, ktoré sa správajú podozrivo, neúctivo, porušujú verejný poriadok, príp. nedodržiavajú pravidlá cestnej premávky, aby upozornili hliadky polície pohybujúce sa v blízkosti cintorínov, alebo kontaktovali štátnu resp. mestskú políciu na známych telefónnych číslach.
Pre návštevníkov cintorínov Mestský podnik Služba oznamuje širokej verejnosti otváracie hodiny mestských cintorínov počas bežných dní od 6.00 hod. do 18.00 hod. a od 1.11.2017 do 8. 11.2017 od 6.00 hod. do 22.00 h.
JUDr. Marián HARMADA, náčelník mestskej polície

redakcia | 2. 11. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 208x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou