smahu správy

Šach 44/2018

Okresné kolo v šachu

V piatok 26.10. sa uskutočnilo okresné postupové kolo v rámci súťaží školského športu.
Turnaja sa zúčastnilo 50 detí. Hralo sa v 3 súbežných 7 kolových turnajoch: chlapci ZŠ, dievčatá ZŠ a chlapci SŠ. Súťaž bude zároveň započítaná do seriálu majstrovstiev okresu jednotlivcov a 4-členných družstiev. Traja najlepší postúpili na krajské kolo. Medzi chlapcami základných škôl dominoval Jozef Sasarák (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov) so ziskom 6,5 bodu zo siedmych pred Radkom Vojčekom (ZŠ Konštantínová Stropkov) 5,5b./7 a Adamom Kasardom (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov) 5,5b./7. V kategórii do 11 rokov bol najlepší Tobias Kľocek (ZŠ Mlynská Stropkov) 4,5b./7 pred Dávidom Demjanom (ZŠ Konštantínová Stropkov) 4,0b./7 a Martinom Výletom (ZŠ Konštantínová Stropkov) 3,5b./7. Skvelý výkon podala iba 8 ročná Evka Polačková (CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov), ktorá predbehla všetky o dosť staršie súperky so ziskom 5,5b/7. Dievčatá hrali kruhovým systémom každá s každou. Na druhom mieste sa umiestnila Angelika Marcinčáková (ZŠ s MŠ Bukovce) 5,0b./7 a na tretej postupovej priečke skončila Sofia Zavacká (ZŠ s MŠ Havaj) 5,0b./7. V súťaži 4-členných družstiev zvíťazila CZŠ sv.Petra a Pavla Stropkov 21,5 bodu pred ZŠ s MŠ Havaj 19,0 bodov a ZŠ s MŠ Bukovce 17,5 bodu.
Medzi stredoškolákmi sa presadil jediný ratingovaný hráč – Eduard Paňko s plným počtom bodov pred Filipom Sasarákom (obaja Gymnázium Stropkov) a Mariánom Živčákom SOŠE Stropkov.
Na krajské kolo postúpila aj Annamária Polačková, ktorá obsadila druhé miesto v okresnej súťaži stredných škôl Prešova. Všetkým postupujúcim držíme palce na krajskom kole.
Tréning v Stropkove:
Začiatočníci – CZŠ sv. Petra a Pavla Stropkov, streda 14.30 hod.
Tréning pre všetkých – ul Šarišská, piatok 16.15 hod.
Akcie:
26.10. Okresné kolo postupovej súťaže ZŠ a SŠ
-ep-

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 2. 11. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 29x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou