Futbal 44/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Šarišské Michaľany 0:1 (0:0)

Po tesnej prehre vo Svidníku chceli Stropkovčania doma bodovať naplno a už v piatej minúte mohli vyhrávať. Po Burcákovom dlhom pase za obranu sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi ocitol Michal Tokár, loptu však netrafil ideálne a ľavačkou tesne minul bránu. Onedlho na to mohol otvoriť skóre Frederik Varga, jeho hlavičku po centri Tokára však Harničár ukryl do rukavíc. Postupne sa v ofenzíve začali osmeľovať aj hostia, ktorí hrozili najmä z rýchlych protiútokov. Dvakrát domácim zahrozil najlepší strelec súťaže Pavol Cicman, v prvom prípade nedočiahol na strieľaný center z pravého krídla, v druhom prípade jeho úmysel včasným vybehnutím zmaril brankár Prysiazhniuk. Na opačnej strane mali blízko ku gólu po parádnom voleji spoza šestnástky Frederik Varga, neskôr po nacvičenom signále z rohu Martin Polaščík a onedlho na to aj Peter Poľák, ani ich príležitosti však zmenu skóre nepriniesli. Krátko po zmene strán spálil dve tutovky hosťujúci Pavol Cicman, ktorý z priestoru päťky dvakrát netrafil priestor domácej brány. Mimo namierili na opačnej strane spoza šestnástky aj Vaško s Poľákom. Jediný gólový moment však predsa len prišiel v 75. minúte. Po rohovom kope hostí sa hlavou presadil Michal Krajňák. V závere mohli domáci pri hre vabank vydolovať aspoň bod. Po Burcákovej hlavičke do brvna mohol do prázdnej brány vyrovnať Varga, pre údajný ofsajd však rozhodca hru prerušil, a tak sa z trojbodového zisku tešili hráči Šarišských Michalian.
Zostava: Prysiazhniuk- Fečo (75. Petrišin), Burcák, Pavlík, Čurlík- Vaško, Jakubčo (60. Veselý), Poľák, Tokár (60. Jaselský), Polaščík- Varga.

Mládežníci si po týždni napravili chuť

Počas posledného týždňa odohrali ďalšie kolo všetky mládežnícke družstvá MŠK. Dorasty sa predstavili na ihrisku Sabinova a po dobrých výkonoch získala predovšetkým U19 dôležité body v boji o postup do novej druhej ligy. Kategória starších žiakov sa predstavila na domácej umelej tráve v súboji so Spišskou Novou Vsou. U15 si po zlepšenom výkone v druhom polčase drží šance na postup do lukratívnej nadstavby. Mladší žiaci cestovali na svoj zápas k súperovi a viac sa darilo kategórii U12.

Radoma – Stročín 1:0 (1:0)
Domáci boli i v 1. polčase mierne lepší, naopak v 2. polčase mali hostia jednoznačne hru vo svojej réžii. Nepremenili však 3 čisté šance.

Lúčka – Miňovce 7:1 (3:0)
Góly: Samuel Talian, Ľubomír Argay 2, Stanislav Smetanka 2, Ján Leško 2 – Marek Mojsej

Úradná správa č. 16 zo dňa 25. októbra 2018

Schválila výsledky 12.kola 6.ligy dospelých OOFZ , 10.kola 7.ligy dospelých, 6.kola 4.ligy dorastu
Schválila zmenu termínu stretnutia 14.kola 6.ligy dospelých Lomné – Tisinec z dňa 4.11.2018 na 3.11.2018(sobota) o 13.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur – Tisinec
Kontumuje: stretnutie 10.kola 7.ligy dospelých Mestisko – Gribov 0:3 kont., pokles hráčov domácich pod 7 , výsledok 0:5 ostáva v platnosti, do pozornosti DK, poplatok 10 eur
Nariaďuje odohrať zápas 10.kola 7.ligy dospelých Giraltovce – V. Orlík dňa 31.3.2019 o 15.00 hod.
Zamieta žiadosť FK Breznica o zmenu termínu stretnutia 14.kola 6.ligy dospelých Breznica – Kalnište z dňa 4.11.2018 o 13.30 hod. na 17.03.2019 o 15.00 hod. – nesúhlas FK Kalnište
Schválila žiadosť ŠK Slovan Giraltovce odohrať domáce zápasy 7.ligy dospelých do konca jesennej časti súťaže na ihrisku v Radome, zraz mužstiev v Radome, poplatok 10,–Eur
Schválila zmenu termínu stretnutia 14.kola 6.ligy dospelých Bukovce – Miňovce z dňa 4.11.2018 na 24.03.2019 o 14.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10 eur – Bukovce
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Radoma – Maroš Labuda – 1237122 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne od 25.10.2018, podľa DP čl. 49/1a,2a, poplatok 10 eur
Trestá FK Mestisko finančnou pokutou 25 eur za predčasné ukončenie stretnutia 10.kola 7. ligy dospelých Mestisko – Gribov, klesol počet hráčov pod 7, podľa RS 14/e, poplatok 10 eur
Vyhovela žiadosti hráča FK Bukovce – Rastislav Džavoronok – 1257433 – o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 2 stretnutie so skúšobnou dobou od 25.10.2018 do 25.02.2019, podľa DP 41/2, poplatok 10 eur
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).
14.kolo – 6.liga dospelých – 04.11.2018 o 13.30 hod.:
Lomné – Tisinec (Gonos, Špak D., Džupin – Holub) hrá sa 3.11.2018 o 13.30 hod.
Bukovce – Miňovce (Suchanič Ľ., Suchanič M., Bodnár – Kaščák) hrá sa 24.03.2019 o 14.00 hod.
Lúčka – Chotča (Veselý, Gonos – Burcák)
Breznica – Kalnište (Lipák, Duháň, Jakubov – OOFZ)
Kuková – Stročín (Brendza, Gombár, Michalko – Fiľarský)
Radoma – Rovné (Špak A., Fečo, Makarová – Feč)
Kružlová – Mestisko: Gonos za Lička
Na základe nevygenerovania nákladov rozhodcov za mesiac september 2018 – 3. ligy žiakov skupina „B“ v zbernej faktúre ISSF, generujeme náklady týmto klubom:
Tisinec – 24€, Stročín – 24€, Rovné – 24€, Bukovce- 24€.