Futbal 42/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Krompachy 3:1 (3:1)

Po sérií nevydarených výsledkov chceli Stropkovčania bodovať naplno a už v druhej minúte sa k tomuto cieľu priblížili. Vaško vybojoval loptu pred šestnástkou hostí, posunul ju voľnému Poľákovi, ktorý pohotovou strelou k žrdi otvoril skóre. Hostia odpovedali v 20. minúte vyrovnávajúcim gólom z pokutového kopu, ktorý po faule na Matúša Stropkaya premenil František Jochman. V ďalšom priebehu obidve mužstvá zahrávali viacero štandardných situácií, skóre sa však opäť menilo až v 39. minúte. Po okulahodiacej strele z voleja zo vzdialenosti 20-tich metrov dostal svoj tím opäť do vedenia s chuťou hrajúci Peter Poľák. Ďalší pohľadný moment ponúkli divákom Stropkovčania v 44. minúte. Po vydarenej kombinačnej akcii našiel Jakubčo v šestnástke Martina Polaščíka, ktorý prudkou strelou ľavačkou zvyšil na 3:1. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok zvýšenou aktivitou v ofenzíve, domáca obrana v spolupráci s brankárom Prysiazhniukom však zopár nebezpečných situácií vyriešila. Naopak, blízko k hetriku mal aktívny Peter Poľák, jeho dve sľubné príležitosti však tentokrát zostali nevyužité. Gólom neskončila ani strela Michala Tokára po prihrávke Frederika Vargu. Aj napriek tomu sa však zverenci Jozefa Lehockého tešili po dlhšej dobe z plného bodového zisku. Svoje bodové konto si môžu Stropkovčania navýšiť aj v nedeľu o 14:00 v derby stretnutí na pôde susedného Svidníka.
Góly: 2. Poľák, 39. Poľák, 44. Polaščík
Zostava: Prysiazhniuk – Fečo, Burcák, Pavlík, Lehocký- Jakubčo (58. Veselý), Vaško, Poľák, Polaščík (52. Jaselský), Tokár- Varga (87. Farkaš)

U12 s jedinou výhrou a gólovou kanonádou

V ostatnom kole sa mládežníci stretli s košickou Lokomotívou. Obe dorastenecké družstvá odohrali prvé kolo nadstavby, v ktorom z desiatky družstiev postupuje do novovytvorenej druhej ligy Východ – Stred osem najlepších. U19 narazila hneď v prvom kole na lídra súťaže a po obetavom výkone mu zaslúžene podľahla. Mladší dorastenci sa v závere snažili o remízu, no domáci spečatili svoje víťazstvo v poslednej minúte premeneným pokutovým kopom. Mrzí strata dvoch bodov v kategórii U15, ktorá vyhrávala svoj zápas už 2:0. Rovnako dobre začala aj U14, ktorá v oklieštenej zostave nakoniec podľahla svojmu súperovi. Skvelý obrat sa takmer podaril družstvu U13, ktoré stiahlo trojgólové manko, ale rozhodnúť zápas sa im už nepodarilo. Jedinú mládežnícku výhru zaznamenala U12, ktorú svojmu súperovi vstrelila 28 gólov. V ďalšom domácom zápase sa predstavili levíčatá z U11, U10 a U9, ktoré privítali súperov zo Sniny. Množstvo rodičov a predovšetkým mladé talenty zažili znova veľa emócií a utužili svoj vzťah k športu z čoho sa tešíme. Chceli by sme poďakovať rodičom za ich dôveru, pánovi Kočišovi a Handzušovi za zabezpečenie pozápasového občerstvenia.
U12: FC Lokomotíva Košice 2:28 MŠK Tesla Stropkov
góly: Žulevič 10, Korady 5, Veselý 2, Motyka 3, Gonos, Janek 3, Kmiť 2, Suvák, Handzuš

Stročín – Bukovce 3:4 (0:3)
Góly: Jakub Bača, Martin Rodák, Patrik Kačmár (PK) – Dominik Kmiť 2 (1 z PK), Adrián Palička, Norbert Kmiť
ŽK: 0 – Pavol Palička

Rovné – Kalnište 4:0 (2:0)
Góly: Martin Palenčár, Patrik Vansa 3
ŽK: 0

Radoma – Tisinec 1:1 (0:0)
V šlágri kola sa zrodila zaslúžená remíza. Prvý polčas bol slabý z oboch strán, hostia dali v 52. minúte gól po chybe domácich. Domáci následne otvorili hru a odmenou im bol gól z pokutového kopu, aj keď hostia protestovali, že faul bol pred šestnástkou. Videozáznamom im bolo preukázané, že faul bol v šestnástke. Zápas nemal takú úroveň ako by sa patrilo na mužstvá v čele tabuľky.
Góly: Matkobiš (PK) – Demjan
ŽK: 0 – Peter Skysľak, Keselica

Kuková – Sitníky 1:4 (1:1)
Góly: Ján Oravec – Tomáš Kirňak, Marko Šuca, Marián Durkač 2
ŽK: 0

Breznica – Chotča 3:0 (0:0)
Už v 1. min. domáci mali dve tutovky, ktoré nepremenili a tak sa celý 1. polčas predbiehali v zahadzovaní šancí. V 2. polčase, po prestriedaní, to už začalo brezničanom padať, keď strelili 3 góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Šugar, Cuprišin, Puchir
ŽK: Pustý – Bujdoš

Lomné – Miňovce 4:2 (2:2)
Góly: Ivan Želizňák, Matej Kapa, Miroslav Hospodár, Vladimír Schuster – Vladimír Homoľa 2
ŽK: 0 – Marek Mojsej

7. liga

ŠK Orlík – Mestisko 2:0 (1:0)
V slušnom zápase domáci využili len dve šance.
Góly: Pavelčák, Noga
ŽK: 0

Kružlová – Giraltovce 2:3 (2:1)
Góly: Tibor Sivák 2 – Ľuboš Cina, Ján Halek 2
ŽK: 0

Ladomirová – Baňa 1:0 (1:0)
Za pekného počasia sa hral pekný futbal.
Góly: Milan Džurban

4. liga – dorast

Radoma – Chotča 3:1 (2:0)
Góly: Ján Čula 3 – Michal Hudák

3. liga žiaci A

Lúčka – Kuková 6:2 (3:0)
Góly: Jakub Hvišč, Matej Krajňák, Kristián Čmilňák 2, Šimon Jurčišin, Marek Tkáč – Richard Kuzma, Daniel Maťaš

Kalnište – Breznica 4:9 (1:3)
Góly: Damián Mašlej, Sofia Bosáková 2 (1 z PK), Jozef Fučo – Adam Bartko 4, Jozef Cina 2, Ladislav Bilý, Damián Moskaľ 2

3. liga žiaci B

Rovné – Stročín 12:2 (2:1)
Góly: Kevin Vyravec, Nikolas Vyravec 3, Viktor Ferenc 6, Adam Konár, Samuel Leonard Stronček – Milan Čonka (PK), Nikolas Sivák

Úradná správa č. 14 zo dňa 12. októbra 2018

Schválila výsledky 10.kola 6.ligy dospelých OOFZ , 8.kola 7.ligy dospelých, 5.kola 4.ligy dorastu a 5.kola 3.ligy žiakov
Zamieta žiadosť FK Baňa o zmenu termínu stretnutia 9.kola 7.ligy dospelých Ladomirová – Baňa z dňa 14.10.2018 o 14.30 hod. na 31.03.2019 o 15.00 hod. – nesúhlas Ladomirovej, poplatok 10,– Eur – Baňa
Kontumuje: stretnutie 5.kola 3.ligy žiakov Breznica – Lúčka 3:0 kont. – hostia na stretnutie nastúpili v nedostatočnom počte hráčov- zápas sa neodohral, do pozornosti DK, poplatok 5,– EUR
Kontumuje: stretnutie 5.kola 3.ligy žiakov Kuková – Kalnište 0:3 kont. – domáci na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK, poplatok 5,– EUR
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Radoma – Dávid Kačmár – 1250506 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 12.10.2018, podľa DP čl. 37/5a(5žk), poplatok 10,– EUR
Trestá FK Lúčka za nenastúpenie na stretnutie 5.kola 3.ligy žiakov Breznica- Lúčka finančnou pokutou 20,– €, podľa RS 26/a, poplatok 5,–€
Trestá FK Kuková za nenastúpenie na stretnutie 5.kola 3.ligy žiakov Kuková – Kalnište finančnou pokutou 20,– €, podľa RS 26/a, poplatok 5,–€
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).