Futbal 41/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Snina – Stropkov 1:0 (0:0)

Stretnutie dlhoročných treťoligových rivalov malo od začiatku vyrovnaný priebeh, obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a nepúšťali svojho súpera do vážnejších príležitostí. Po dvadsiatich minútach hry zaujala akcia Skvašíka so Svistunom, druhý menovaný však hlavičkoval nad. Onedlho na to rozvlnil sieť domácej brány Dominik Haško, pre údajný faul Vargu na brankára mimo malého vápna však hlavný rozhodca gól neuznal. Po polhodine hry zahrával priamy kop z hranice šestnástky Jakubčo, múr však jeho strelu zblokoval. V závere prvého dejstva zahrozili po brejkovej situácii domáci, obrana Stropkova však loptu včas odvrátila do bezpečia. Pár minút po zmene strán si domáci vypracovali doposiaľ najväčšiu šancu, hlavičku Skvašíka však parádnym reflexom na bránkovej čiare vyrazil brankár Stropkova „Dima“ Prysiazhniuk. Gólom neskončil ani priamy kop domáceho Mariána Pčolu v 53. minúte, ktorý zastavila spojnica hosťujúcej brány. V 60. minúte sa Snina predsa len dočkala vedúceho gólu. Burcákovu krížnu prihrávku na vlastnej polovici zachytil domáci záložník, v situácii traja na dvoch posunul Skvašík loptu Svistunovi, ktorý krížnou strelou otvoril skóre. Od tohto momentu mali hostia viaceré príležitosti na vyrovnanie. Po zblokovanej strele Vargu sa na hranici šestnástky dostal k lopte Burcák, jeho half-volej smerujúci do brány však tesne pred bránkovou čiarou vyrazil brankár Lojka na roh. Z následného rohu hlavičkoval nikým nekrytý Marián Veselý, jeho hlavička však smerovala pár centimetrov nad bránu. V 88. minúte bol domáci brankár druhýkrát prekonaný. Po centri Erika Vaška a hlavičke Frederika Vargu vyťahoval brankár Lojka loptu spoza bránkovej čiary, ani tentokrát však rozhodca gól hostí neuznal.
Zostava: Prysiazhniuk – Fečo, Burcák, Pavlík, Čurlík – Jakubčo (73. Veselý), Vaško, Poľák, Lehocký, Haško – Varga.

U12 ušiel postup v Champions League o chlp

Už v stredu sa náš klub zhostil organizácie krajského kola Mini Champions league. Klubový turnaj pod hlavičkou SFZ, ktorý je určený pre kategóriu U12 sa odohral na malej umelej tráve v priestoroch futbalového areálu. V konkurencii šiestich tímov sa naši chlapci z kategórie U12 prebojovali po zápasoch v základnej skupine až do finále, kde v penaltovom rozstrele nešťastne podľahli súperovi a postup do celoslovenského kola im tak ušiel pomedzi prsty. V piatok sa všetky prípravkárske družstvá predstavili v Haniske na ihrisku FAMT Prešov. Príjemné slnečné popoludnie bolo spestrené radosťou zo strelených gólov. Už najbližšie sa levíčatá predstavia vo štvrtok proti Snine. V sobotu odohrali svoje zápasy všetky žiacke družstvá. Darilo sa predovšetkým kategórii U15, ktorá po dobrom výkone uchmatla všetky body Humennému. Výkonom potešili aj chlapci z U13, ktorí vyhrali rozdielom triedy proti rovnakému súperovi v domácom prostredí. Kategórie dorastu mali tento víkend voľný a po postupe do nadstavby si z tretieho miesta prenášajú tri body.

Lúčka – Lomné 6:0 (1:0)
Góly: Ján Leško 2, Jaroslav Galik, Stanislav Smetanka, Dávid Hvišč, Peter Verčimák (PK)
ŽK: 0 – Hospodár

Miňovce – Breznica 1:1 (1:0)
Góly: Vladimír Homoľa, Jozef Špirňak (vl.)

Tisinec – Rovné 3:0 (1:0)
Domáci začali kombinačne od začiatku zápasu. Postupne sa dostávali do šestnástky hostí. V 22. min nastrelil žrď Rovného Homza. V 37. min. po prechode hry z jednej strany na druhú našiel Bochin voľného Panika a ten nekompromisnou strelou otvoril skóre. Hneď začiatkom 2. polčasu mohol zvýšiť opäť Panik, ale volejom trafil len bočnú sieť. V 70. min. po centri Čakurdu zvýšil na 2:0 Kochan. Ten istý hráč o 10 minút neskôr využil brejk a umiestnenou strelou upravil konečný stav na 3:0.
Góly: Matúš Panik, Slavomír Kochan 2
ŽK: Matúš Homza, Martin Keselica – Peter Mazurik, Ján Frančák, Lukáš Ksenič

Kalnište – Stročín 3:2 (3:0)
Góly: Rastislav Dzuruš 3 (1 z PK) – Dávid Hnát, Tibor Popik (PK)
ŽK: Lukáš Pavuk – Michal Tkáč

7. liga

Giraltovce – Ladomírova 2:9 (1:5)
Góly: Roman Horvát, František Hlucho-horvát – Milan Džurban 4, Peter Sivák, Martin Cina, Michal Cina, Slavomír Šoma 2

Stročín – Tisinec 13:0 (6:0)
Góly: Milan Čonka 3, Samuel Varecha 2, Tomáš Haluška 2, Ľuboš Sivák, Kevin Varecha 2, Nikolas Sivák 3

Úradná správa č. 13 zo dňa 4. októbra 2018

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac september, ktorá je splatná do 10.10.2018 (streda).
Schválila výsledky 9.kola 6.ligy dospelých OOFZ , 7.kola 7.ligy dospelých, 4.kola 4.ligy dorastu a 4.kola 3.ligy žiakov
Schválila žiadosť FK Giraltovce o zmenu miesta stretnutia 8.kola 7.ligy dospelých Giraltovce – Ladomirová dňa 07.10.2018 o 14.30 hod. zápas sa odohrá v Ladomirovej – vzájomná dohoda, poplatok 10,– Eur – Giraltovce
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Breznica – Jozef Potoma – 1075424 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 4.10.2018, podľa DP čl. 46/1/a,2, poplatok 10,– EUR
Trestá hráča FK Ladomirová – Martin Cina – 1322142 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 4.10.2018, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10,– EUR
Trestá hráča FK Bukovce – Rastislav Džavoronok – 1257433 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 4 stretnutia nepodmienečne od 4.10.2018, podľa DP čl. 48/1/c,2b,49/1a,2a, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).