smahu správy

Východniarska senior petang liga v Novom Domove v Stropkove

Petang je francúzska spoločenská hra pre dve 1–3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička, tzv. prasiatko. Princíp hry je veľmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý (ženy s mužmi, seniori s deťmi, aj telesne postihnutí sa môžu zúčastňovať všetkých turnajov) a prakticky kdekoľvek (terén ihriska je ľubovoľný).
Naše zariadenie sa minulého roku zapojilo do Východniarskej senior petang ligy, ktorej sa zúčastňuje ďalších 7 zariadení sociálnych služieb: zariadenia pre seniorov zo Spišskej Novej Vsi, Popradu, Prešova, Cemjaty, Nálepkova, Kežmarku, Vranova Nad Topľou a od budúceho roka sa vráti aj Bardejov. V areáli nášho domova sme si vybudovali 2 petangové ihriská- trávnaté a štrkové, na ktorých pravidelne naši klienti trénujú a radi sa k nim pripájajú aj deti zamestnancov alebo prichádzajúcich návštev.
Utorok 18. septembra 2018 sa v našom zariadení konalo záverečné kolo tohtoročnej seniorskej petangovej ligy. Všetky naše prípravy a svedomitá organizácia stáli za to, tento deň sa naozaj vydaril! Súťažiaci podali skvelý výkon, atmosféra bola naozaj športová a napätá do poslednej chvíle. Výborné občerstvenie a príjemná hudba dodali podujatiu ten správny šmrnc. Naši súťažiaci zase všetkým ukázali, že patria medzi najlepších. V rámci posledného 6. kola obsadili krásne 2. miesto, ale po spočítaní bodov zo všetkých 6 kôl sme mali rovnaký počet bodov ako Kežmarok. Konal sa rozstrel a teda duel o prvé miesto, kde si naši úžasným výkonom obhájili prvé miesto z minulého roku!!! Putovný pohár teda ostáva u nás, my našim klientom srdečne blahoželáme a tešíme sa spolu s nimi!!!
Nový Domov Stropkov

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 28. 9. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 64x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou