Futbal 39/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Vranovčanom futbal proti Stropkovu chutil, doma ostávajú stopercentní

MFK Vranov potvrdil úlohu papierového favorita a MŠK Tesla Stropkov zdolal 2:0. Zverenci trénera Petra Košudu vyhrali doma jedenáste stretnutie v rade, pričom mali ešte dostatok šancí na to, aby zvíťazili aj vyšším rozdielom. Hosťom, ktorí nemohli počítať s dvojicou Frederik Varga – Martin Lehocký, pomohla napr. trikrát konštrukcia brány…
Od úvodu mal zápas z oboch strán výborné tempo, no platí, že nebezpečnejší boli domáci. Už v úvodnej 5-minútovke prekopol v sklze z päťky Bellás a Kovalčík pálil z hranice šestnástky tesne vedľa.
Po rohu v 10. min. hlavičkoval Bednár nad bránu, ale o minútu už musel zasahovať aj Prysiazhniuk, keď šikovný center Mihoka zakončil Bellás.
V 13. min. prihrával – strieľal Tokar a hoci jeho krížna strela minula cieľ, Makó predsa len išiel pre istotu do vzduchu.
Pri ďalšej akcii našiel kolmicou skulinku v obrannej pavučine súpera Mihok, no Digoňovu prihrávku do „ohňa“ výborným čítaním hry vyrazil brankár Tesly, ktorému pomohlo v 18. min. aj šťastie, keď Babjak po rohu hlavičkoval do brvna.
V prehustenom priestore v pokutovom území Stropkova vrátil po vzore Ibrahimoviča loptu spätnou prihrávkou do centrálnej zóny Kulich, Lukáč hradbu tiel pred sebou neprepálil. Podstatne viac horúco bolo v 28. min., kedy centroval Straka a Kulich pred Prysiazhniukom pálil v stopercentnej pozícii vysoko nad.
V 36. min. potiahol rýchlu kontru Polaščík, ktorý z pravej strany zakončil lišiacky na bližšiu žrď, Makó sa však prekvapiť nenechal.
O štyri minúty neskôr zahrával Vranov ďalší z rohov. Pretiahnutý center zakončil z uhla oblúčikom Babjak a lopta padla na žrď… V 42. min. rozohral rýchlo Makó, Lukáč posunul loptu Strakovi a po jeho strele z 18 m mal gólman Tesly opäť prácu.
Domáci si všetko vynahradili tri minúty po zmene strán. Jaselský neupratal Digoňov center a Straka pohotovou reakciou otvoril skóre. Vranovčania pokračovali vo výbornom ofenzívnom výkone, ale Babjak v sklze na päťke nenasmeroval loptu do priestoru brány. Po góle volala najmä akcia z 56. min., kedy po kombinácii Lukáča a Kulicha s Digoňovou prihrávkou minul vo výbornej pozícii Bellás.
V 58. min. predĺžil Prysiazhniukov odkop Burcák, no Tokár mieril iba do bočnej siete. Po hodine hry naopak skĺzla lopta Bellásovi, ktorý na ňu číhal na hranici malého vápna, preto zakončil slabučko a súdené nebolo po Strakovom centri ani Digoňovi.
V 73. min. vyviezol loptu Bednár, aby kolmicou vysunul Petruka. Ten síce zakončil šikovne okolo brankára hostí, no lopta sa dokotúľala iba do žrde! O štyri minúty nabíjal Digoň, pálil Mihok a Prysiazhniuk bol znovu na mieste.
Deväť minút pred koncom zakončoval z uhla a v neľahkej pozícii Haško. Napriek tomu loptu na vzdialenejšej žrdi stihol, ale Makóa vážnejšie ohroziť nemohol. Domáci definitívne rozhodli o osude stretnutia v 82. min., keď Digoň priťukol Mihokovi a ten aj s prispením teče upravil strelou spoza šestnástky na konečných 2:0.
Hráčom Vranova futbal v sobotu mimoriadne chutil. Hrali aktívne, dostávali sa do šancí a boli aj dostatočne trpezliví, za čo sa im dostalo odmeny po zmene strán. „Dnes sme na ihrisku nemali slabý článok, pretože každý z hráčov podal výborný výkon. Jediné, čo mi chýbalo, bolo viac gólov. Šancí sme mali totiž dostatok na to, aby sme vyhrali vyšším rozdielom. Na druhej strane si musíme uvedomiť, že povedať do toho má čo aj súper, niečo chytil brankár a v niektorých príležitostiach sme sa pre zmenu nepresadili my. Cez polčasovú prestávku som chlapcom zdôrazňoval, aby boli trpezliví, lebo sme boli lepším mužstvom, preto som veril, že gól streliť musíme,“ hodnotil tréner MFK Vranov Peter Košuda.
Hoci Stropkovčania potvrdili, že sú mužstvom s konštruktívnou futbalovou DNA, v sobotu to nestačilo, aby boli domácim vyrovnaným partnerom. Z pohľadu hostí sa osudovou stal moment zo 48. min., kedy jednu z tých jednoduchších situácií nevyriešili razantným odkopom a v konečnom účtovaní za to draho zaplatili. „Vranov bol jednoznačne lepší a vyhral zaslúžene. Domáci ešte nevyužili viaceré šance, pričom v niektorých situáciách sme mali aj šťastie. Momentálne sa nám však nedarí medzihra, v ktorej strácame veľa lôpt nepresnými prihrávkami. Jedna vec je zdôrazňovať v šatni, aby sme zachytili úvod polčasu a druhá vec je, ako to potom vyzerá na ihrisku. Či už so Spišskou alebo aj teraz vo Vranove sme inkasovali po hrubých individuálnych chybách, ktorými sa oberáme o šancu na lepší výsledok,“ konštatoval tréner MŠK Tesla Stropkov Jozef Lehocký.

15. Maria Huta   5   0   0   5   1:16   0

Ostatné výsledky: Maria Huta – Bard. N. Ves 2:2, Giraltovce – Prešov B 5:1, Humenné – V. Revištia 1:0, Sp. N. Ves – Plavnica 0:1, Snina – Š. Michaľany 2:1, Krompachy – Svidník 0:2.

U19 s istotou postupu do nadstavby

Počas posledného týždňa odohrali ďalšie kolo všetky mládežnícke družstvá MŠK. Kategória staršieho dorastu zvládla posledný domáci zápas základnej časti a potvrdila postup do nadstavby. Čierny víkend majú za sebou žiacke družstvá, ktoré nestačili znovuzrodenému klubu z Košíc. Pochvalu od trénerov si aj napriek prehre vyslúžili obe kategórie U15 a U14, ktoré predviedli kvalitný výkon, no bez výsledkového úspechu. Kvalita sa ukázala aj v zápase mladších žiakov, kde obe družstvá zaslúžene prehrali. Prípravky odohrali druhé kolo v Humennom a už vo štvrtok sa predstavia po prvý krát v domácom prostredí.

Chotča – Rovné 1:4 (1:1)
Vyrovnaný prvý polčas. V 2. polčase hostia využili prevahu a strelili 3 góly.
Góly: Marcel Džavoronok – Marek Bučko, Patrik Vansa, Martin Palenčár 2
ŽK: 0

Sitníky – Stročín 6:2 (4:1)
Góly: Štefan Marušák 3, Dávid Kovalčík, Marián Durkač 2 – Jakub Rodák 2 (1 z PK)
ŽK: 0 – Jakub Bača

Tisinec – Kalnište 4:0 (3:0)
Tisinec od začiatku zápasu mal hru na svojich kopačkách. Už v 12. minúte otvoril skóre strelou spoza šestnástky nestarnúci Čepa. Hneď o 3 minúty zvýšil na 2:0 krásnou umiestnenou strelou Keselica. Ten istý hráč upravil, po kolmej prihrávke Homzu z päťky, stav prvého polčasu na 3:0. V druhom polčase diváci mohli vidieť viac gólov, ale šance Tisinca zostali nevyužité. Konečný stav zápasu na 4:0 zaznamenal agilný Kochan bombou spoza šestnástky.
Góly: Martin Keselica 2, Slavomír Kochan, Miloš Čepa
ŽK: 0

7. liga

Baňa – Mestisko 7:2 (3:1)
Góly: Tomáš Gondek, Pavol Gundza, Rastislav Tirko, Martin Šlang, Patrik Fajak, Julián Cuba, Miroslav Gondek -

Stročín – Rovné 4:5 (2:3)
Góly: Slávo Grundza, Milan Čonka, Tomáš Haluška, Kevin Varecha – Juraj Štefanišin, Viktor Ferenc 4

Úradná správa č. 11 zo dňa 20. septembra 2018

Schválila výsledky 7.kola 6.ligy dospelých OOFZ , 5.kola 7.ligy dospelých, 2.kola 4.ligy dorastu a 2.kola 3.ligy žiakov
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.
Trestá hráča FK Lúčka- Dávid Hvišč – 1260102 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne od 20.9.2018, podľa DP čl. 48/1/b,2/a, poplatok 10,– EUR
Odvolanie proti rozhodnutiu komisie (okrem rozhodnutí podľa čl. 37/3,5 alebo 8 DP), sa podáva na Disciplinárnu komisiu OOFZ, v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (čl.84 ods.1 DP).