Futbal 38/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Spišská Nová Ves 1:3 (1:1)

Na remízu z ihriska Humenného chceli zverenci Jozefa Lehockého nadviazať ďalším ziskom bodov z domácej pôdy, na ktorej sa im v tejto sezóne darí a v troch predošlých zápasoch zvíťazili z celkovým skóre 8:1. Tentokrát však proti ním stál minuloročný druholigista, ktorý nechcel predať kožu lacno. Pred začiatkom stretnutia si hráči minútou ticha uctili pamiatku dlhoročného vedúceho mužstva Štefana Šaffu, ktorý zodpovedne konal svoju prácu v klube zhruba dvadsať rokov a v prípade potreby bol hráčom a funkcionárom k dispozícii. Prvú vážnejšiu príležitosť v stretnutí mali hostia, brankár domácich Prysiazhniuk však reflexným zákrokom zastavil Hagarovu hlavičku na bránkovej čiare. V 24. minúte však hostia predsa len otvorili skóre keď potrestali zaváhanie domáceho brankára, ktorý sa na klzkom teréne pošmykol a loptu, ktorá mu vypadla z rúk, dorazil do odkrytej brány Tomáš Tkáč- 0:1. Vedenie hostí netrvalo dlho, už po šiestich minútach bolo vyrovnané. Po Čurlíkovej štandardnej situácii predlžil Haško loptu na Burcáka, ktorý zvnútra päťky volejom do protismeru brankára vyrovnal. O pár minút neskôr mohli domáci vyhrávať, Michal Tokár však zoči-voči Vilčekovi mieril nad. Krátko po zmene strán sa do vedenia dostali opäť hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí potrestali ďalšiu chybu v obrane Stropkova. Po nedôraznom odvrátení lopty z vlastnej päťky Stropkovčania pykali inkasovaným gólom v podaní striedajúceho Erika Rumana. Od tohto momentu domáci zvýšili aktivitu v ofenzíve a snažili sa po druhýkrát o vyrovnanie. Blízko ku gólu bol v 67. minúte Martin Polaščík, po centri Patrika Čurlíka však nezakončil ideálne. Onedlho na to Polaščík po krídelnej akcii našiel v päťke hostí útočníka Burcáka, ten však loptu z uhla neusmernil medzi tri žrde. V 76.minúte sa po druhej žltej karte predčasne porúčal pod sprchy Martin Lehocký. Hostia využili presilovku o jedného hráča už po dvoch minútach, presnou hlavičkou sa strelecky presadil Róbert Hagara- 1:3. Aj napriek záverečnej snahe už domáci nedokázali zvrátiť výsledok a pripísali si prvú prehru na domácej pôde v tejto sezóne.
Gól: 30. Erik Burcák
Zostava: Prysiazhniuk- Lehocký, Jaselský, Poľák, Čurlík- Jakubčo, Vaško (57. Veselý), Polaščík- Tokár (64. Fečo), Haško, Burcák.

U17 s dvojcifernou nádielkou, levíčatá s prvým zápasom

Všetky žiacke družstvá mali počas posledného víkendu voľno. Dôvodom bol regionálny turnaj v kategórii U14, v ktorom sme mali zastúpenie aj my. Tibor Veselý bol členom výberu Východu a Dominik Veselý bol v nominácii medzi náhradníkmi. Obe dorastenecké družstvá cestovali v nedeľu do Kežmarku, kde si zodpovednými výkonmi splnili povinnú jazdu a v najbližšom dôležitom zápase privítajú Lipany. Svoje prvé kolo v novej sezóne odohrali všetky prípravkárske tímy, ktoré sa predstavili na umelej tráve v Lipanoch. Nadšenie v nás vyvoláva záujem detí a ich rodičov. Takmer päťdesiatka detí sa zapojila do troch zápasov, každý dostal dostatok času na prejavenie talentu a hlavne záverečnú radosť. Výsledky v kategórii prípraviek nie sú zaznamenávané, ide predovšetkým o radosť z pohybu a učenie sa bez zbytočného tlaku, no s dostatočnou motiváciou víťazstva. Radi medzi sebou privítame ďalších nových členov. Všetky podstatné informácie poskytneme na telefónnom čísle 0915 476 714 alebo mskteslastropkov@gmail.com.

Góly: Branislav Halek
ŽK: Ondrej Eštok, Rastislav Dzuruš – Patrik Ľuberda, Štefan Marušák, Tomáš Kirňak, Juraj Varga

Stročín – Chotča 5:1 (4:0)
Veľmi slušný zápas. Zo strany domácich v 1. polčase veľmi dobrý výkon a zaslúžene vyhrávali 4:0. Do 2. polčasu nastupovali s cieľom zvýšiť svoj náskok. Opak bol však pravdou. Hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí.
Góly: Denis Hnát 2, Patrik Kačmár 2, Roman Sluťak – Rudolf Baláž
ŽK: 0

Rovné – Miňovce 6:0 (2:0)
Góly: Tibor Simko, Patrik Vansa, Marián Paňko, Ján Ilčisko 2, Marek Viravec
ŽK: 0 – Martin Kurej

Radoma – Lúčka 3:0 (2:0)
Zápas vo vysokom tempe zvládli lepšie domáci, ktorí premenili len 3 šance.
Góly: Maroš Labuda 2, Boris Tkáč
ŽK: Dávid Kačmár, Michal Kasarda, Dávid Malačina – Adam Mikula, Rastislav Hvišč
ČK: 0 – Dávid Hvišč

Breznica – Lomné 2:3 (1:1)
Na miňovskom ihrisku domáci nevyhrávajú, čo potvrdila aj Breznica, keď miňovské ihrisko sa stalo dočasným domovom Brezničanov a tí hneď vybuchli v prvom zápase. Brezničania hrali slabo, bez pohybu a keďže svoj deň nemal ani breznický brankár, hostia z Lomného si odvážajú šťastné, ale predsa, 3 body.

Lúčka – Breznica 3:13 (1:6)
Góly: Šmilňák, Tkáč, Krajňák – J. Cina 3, A. Bartko 3, L. Bilý 3, S. Moskáľ 2, Vaško, Piskor

Úradná správa č. 10 zo dňa 13. septembra 2018

Schválila výsledky 6.kola 6.ligy dospelých OOFZ, 4.kola 7.ligy dospelých, 1. kola 4.ligy dorastu a 1.kola 3.ligy žiakov
Schválila žiadosť FK Breznica o zmenu miesta stretnutia domácich zápasov 6.ligy dospelých a 3.ligy žiakov v jesennej časti súťaží, zápasy sa odohrajú na ihrisku OŠK Miňovce, zraz mužstiev v Miňovciach, poplatok 10,– Eur – Breznica
Schválila žiadosť FK V. Orlík o zmenu termínu stretnutia 5.kola 7.ligy dospelých V. Orlík – Ladomirová z dňa 16.09.2018 o 15.00 hod. na deň 4.11.2018 o 13.30 hod.– vzájomná dohoda, poplatok 10,– Eur – V. Orlík
Schválila žiadosť TJ Družstevník Kuková, odohrať domáce zápasy žiakov vo štvrtok o 16.00 hod., poplatok 5,– EUR
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.