smahu správy

V Prešovskom kraji sa budú hľadať superhrdinovia

September sa v Prešovskom kraji bude niesť v znamení superhrdinov. Desiatky rôznych organizácií a inštitúcií budú hľadať tých, ktorí disponujú superschopnosťou obetovať svoj voľný čas v prospech iných. Dni aktívneho dobrovoľníctva pripravuje Prešovské dobrovoľnícke centrum (www.dobrovolnictvopo.sk) už po 11-ty raz. Podujatie je iniciatívou krajských dobrovoľníckych centier na celom Slovensku, ktoré aktivitu realizujú pod názvom „Týždeň dobrovoľníctva“.

V dňoch 17. 9. až 29. 9.2018 pripravia neziskové, štátne aj verejné inštitúcie v celom Prešovskom kraji množstvo dobrovoľníckych ponúk rôzneho typu, do ktorých sa bude môcť zapojiť ktokoľvek s chuťou vyskúšať si dobrovoľníctvo či spoznať prácu niektorej zo zapojených organizácií. „Ponuka je stavaná ako taká ochutnávka dobrovoľníctva, možnosť vyskúšať si rôzne činnosti v rôznych typoch organizácií. Nerozhodnutým to dáva príležitosť overiť si, čo im dobrovoľníctvo môže priniesť a zistiť, aký druh aktivít im najviac sedí,“ vysvetľuje Dominika Hradiská, koordinátorka podujatia.
Do tohto ročníka DAD prihlásilo svoje ponuky 29 organizácií, ktoré pripravili viac ako 40 dobrovoľníckych príležitostí. Počas uplynulých 10 ročníkov podujatia v Prešovskom kraji svoje brány otvorilo a dobrovoľnícke príležitosti pripravilo 242 organizácií, v ktorých pomáhalo 7 287 dobrovoľníkov pri sadení stromčekov, záchrane hradov, sprevádzaní seniorov, úprave interiérov a exteriérov, administratívnych prácach, animátorských aktivitách atď. Ponuka je aj tento rok pestrá, pozrieť si ju môžete na www.budhrdina.sk a www.dobrovolnictvopo.sk.
„Zapojiť sa môže každý, nie sú na to potrebné žiadne špeciálne zručnosti, dôležitá je len chuť pomáhať. „Organizácie napríklad privítajú pomoc pri sprevádzaní ich hendikepovaných klientov na výlete, pri prípravy edukačnej výstavy, predaji hand-made výrobkov, realizácii voľnočasových aktivít pre deti či výrobe strašidelných masiek,“ upresňuje Dominika Hradiská.
Viac informácií a prvú ochutnávku dobrovoľníctva môžete získať 17. 9. 2018 o 14:30 hod v Detskom domove na Požiarnickej 3 v Prešove, kde bude otváracie podujatie za prítomnosti partnerov aktivity.
-dh-

redakcia | 14. 9. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 206x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou