Futbal 35/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Bardejovská Nová Ves – Stropkov 3:1 (2:0)

V úvode stretnutia 6. kola mali navrch Stropkovčania a v prvých tridsiatich minútach si vypracovali viacero vyložených príležitostí. V 7. minúte mohol otvoriť skóre Frederik Varga, z bezprostrednej blízkosti však Mašleja neprekonal. O osem minút neskôr sa na ľavom krídle individuálne presadil Michal Tokár, jeho následnú strelu z hranice šestnástky brankár domácich zneškodnil. Najbližšie ku gólu mal v 30. minúte Peter Poľák, po akcii Vaška s Polaščíkom však zoči-voči Mašlejovi tesne minul. Hráči domácich uštedrili hosťom lekciu z efektivity, pretože hneď z prvej šance skórovali. V 32. minúte sa po kombinácii v šestnástke Stropkova presadil presnou strelou k žrdi Jakub Babej. V 41. minúte udreli domáci po druhýkrát, po faule na Pillára premenil pokutový kop Šimon Stachura. V závere prvého polčasu mohli hostia po štandardnej situácii znížiť, pohotovým reflexom na bránkovej čiare sa však vyznamenal brankár domácich. Do druhej štyridsaťpäťminútovky nastúpili opäť aktívnejšie Stropkovčania, na radosť domácich však pokračovali v zahadzovaní príležitostí. Priamy kop Tokára z dvadsiatich troch metrov zapadol tesne vedľa pravej žrde, dobre smerujúcu strelu Jakubča zblokovala v správnej chvíli domáca obrana. V 64. minúte sa predsa len hosťom podarilo prekonať domáceho Mašleja. Po spätnej prihrávke Martina Polaščíka sa z vnútra šestnástky strelecky presadil Erik Vaško, ktorý placírkou trafil do ľavého horného rohu brány. Hostia sa však z gólu dlho netešili a už po dvoch minútach hry pridala Bardejovská Nová Ves tretí gól. Z brejkovej situácie zvýšil s prispením žrde na 3:1 Patrik Pillár. Krátko na to mohol opäť znížiť na rozdiel jediného gólu Martin Polaščík, jeho strieľaný center sa však od brvna odrazil do žrde a následná dorážka Poľáka skončila vedľa ľavej žrde. V 73. minúte zachránil na bránkovej čiare domáci kapitán Kyjak, ktorý zastavil Burcákovu strelu z otočky. Gólom neskončila ani strela Vargu spoza šestnástky po narážačke s Burcákom. Rovnaká dvojica mala blízko ku gólu aj v 87.minúte, Vargovu hlavičku odvrátil z bránkovej čiary Šott a dorážku Burcáka z dvoch metrov zblokovali ďalší dvaja domáci hráči.
Konečný výsledok síce nezodpovedá obrazu hry a počtu vypracovaných príležitostí, aj napriek tomu sa však z plného bodového zisku tešili hráči Bardejovskej Novej Vsi. Stropkovčania môžu svoje bodové konto navýšiť už túto stredu na ihrisku v Gelnici, v domácom prostredí sa predstavia v sobotu 1. septembra o 15:30 v derby proti Giraltovciam.
Gól: 64. Vaško
Zostava: Prysiazhniuk- Lehocký, Pavlík, Jaselský, Čurlík- Jakubčo, Vaško, Poľák (72. Haško)- Tokár (72. Burcák), Polaščík, Varga

15. Giraltovce   4   0   0   4   0:8   0

Počas posledného týždňa mal mládežnícky futbal pestrý program zápasov. Nahustený sled súbojo počas posledných dní majú obe dorastenecké družstvá, ktoré odohrali v stredu zápasy v Humennom so striedavou úspešnosťou a v sobotu po zhodných výsledkoch vyhrali rozdielom triedy so Spišskou Belou. Potešením je druhý hetrik za dva zápasy v podaní Miroslava Halušku, ktorý sa vyšvihol na čelo tabuľky strelcov. Už v stredu čaká dorast minuloročný ligista z Bardejova. Naopak v sobotu cestujú obe dorastenecké výbery do Sabinova. Po letnej prestávke rozbehli svoje súťaže už aj všetky žiacke družstvá. Starší žiaci cestovali na prvé kolo do Bardejova. Mladší žiaci privítali na domácej umelej tráve rovnakého súpera. Viac sa darilo kategórii U12, ktorá v hustom daždi zvládla okrem súpera aj náročný terén. Najbližšiu sobotu sa doma predstavia starší žiaci v zápasoch so Sninou a mladší cestujú k rovnakému súperovi. Už túto stredu odohrajú svoje prvé kolo aj žiačky.

Radoma – Breznica 0:0
Vo výbornom zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
ŽK: Kačmár, Zelonkay – 0

Lomné – Rovné 1:2 (1:1)
Góly: Mihalík– Martin Palenčár, Patrik Vansa
ŽK: Marián Mušinský, Jozef Karala

Lúčka – Kalnište 5:1 (1:0)
Derby zápas. Profesionálna kultúra, slušne odohratý zápas a veľká divácka návšteva s množstvom krásnych futbalových akcií na oboch stranách. Avšak na góly mal naviac domáci celok, ktorý deklasoval hostí. Gólostroj sa začal v 38. minúte zápasu, keď hráč hostí Varga reflexívne vyrazil loptu rukou, ktorá smerovala do brány. Nasledovala červená karta a pokutový kop, ktorý Ľ. Argay s prehľadom premenil. Oslabení hostia len ťažko odvracali útoky domácich, ktorí boli pri streleckej chuti. Za zmienku stojí posledný gól domáceho celku, ktorý vsietil Dávid Hvišč a vymietol tak roh brány hostí. Hostia výsledok korigovali v 89. minúte zápasu taktiež z pokutového kopu, kde Novák krásnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi.
Góly: Ľubo Argay 2 (1 z PK), Smetanka, Anderko, Dávid Hvišč – Novák (PK)
ČK: 0 – Varga

Miňovce – Tisinec 1:5 (0:2)
Vo veľmi slušnom zápase hostia zaslúžene zvíťazili.
Góly: Gabriel Petráš – Matúš Homza 2, Martin Keselica, Dávid Demjan 2
ŽK: 0

Chotča – Sitníky 2:2 (2:1)
Hostia sa v 14. minúte ujali vedenia 1:0 z pokutového kopu, ale domácim sa hneď v 15. minúte podarilo vyrovnať na 1:1 Pecuchom. V 19. minúte sa domáci ujali vedenia a opäť to bol Pecuch peknou strelou do šibenice. Hosťom sa už len podarilo vyrovnať v 61. minúte na konečných 2:2.
Góly: Peter Pecuch 2 – Marián Durkáč, Denis Polaščík (PK)

Úradná správa č. 7 zo dňa 23. augusta 2018

Oznamuje, že TMK VsFZ Košice pripravuje školenie trénerov licencie C, prihláška je na https://csm.sportnet.online/…3fdbdcd7.pdf a zasielajte ju na adresu: peter.szenay@futbalsfz.sk
Schválila výsledky 3.kola 6.ligy dospelých OOFZ a výsledok 7.ligy dospelých V. Orlík – Gribov
Na základe oznámenia rozhodcu Alojza Špaka, že nie je trénerom ŠK Ondava Tisinec, žiada klub aby jeho meno neuvádzali v zápise o stretnutí, pod ďalšími disciplinárnymi dôsledkami.
Schválila žiadosť o zmenu termínu stretnutia 2.kola 7.ligy dospelých Giraltovce- Kružlová z 26.8.2018 na 04.11.2018 o 13.30 hod. – vzájomná dohoda , poplatok 10,– Eur – Giraltovce
Schválila žiadosť TJ Topľan Kalnište, odohrať domáce zápasy žiakov vo štvrtok o 16.00 hod., poplatok 5,– EUR
Pozýva na svoje zasadnutie dňa 30.8.2018 o 16.00 hod. rozhodcu Františka Bodnára a štatutárneho zástupcu TJ Družstevník Kružlová
Proti rozhodnutiam je možné sa odvolať podľa SP čl.87/1 do 14 dní.