smahu správy

Cyklopátrania Prešovským krajom pokračovali v Levočských vrchoch

Zábavno-poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom 2018 pokračovali v Levočských vrchoch. Cyklisti sa stretli v sobotu 18. augusta, aby objavili zaujímavosti Levoče, jej okolia a neďalekých Levočských vrchov.

Nezvyčajné poznávacie preteky Cyklopátrania Prešovským krajom organizuje už piaty rok Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
Cyklistom počas leta 2018 postupne predstavila štyri zaujímavé lokality. Cyklisti v júni spoznávali okolie Medzilaboriec so štartom v Kalinove a v júli sa vydali spoznávať prírodu v bardejovskom okrese so štartom na Mníchovskom potoku. Nasledovali Levočské vrchy a sériu poznávacích pretekov uzavrie 8. septembra pretek v Prešove a okolí.
Cyklopátranie v Levočských vrchoch štartovalo v autocampe v Levočskej doline. Cyklisti mali k dispozícii pätnásť zaujímavých miest, na ktoré sa mohli vybrať počas päťhodinového časového limitu.
Body za navštívenie miest sa zbierajú prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie Objavujme. Na každom mieste sa prostredníctvom aplikácie zlokalizujú a získajú tak súťažné body. Súťažné miesta sú rôznej náročnosti, cyklisti si ich vyberajú podľa vlastného uváženia. Všetky miesta majú vďaka aplikácii vo svojom mobile, môžu si z nich vyberať a jednoducho sa orientovať v teréne.
Na preteku, ktorý sa konal 18. augusta mohli cyklisti objaviť vybrané pamiatky v Levoči, Levočskú dolinu, Mariánsku horu aj lokality zaniknutých obcí bývalého vojenského obvodu Javorina. Cyklisti sa mohli tešiť na miesta s výhľadmi na Vysoké Tatry i Spišský hrad. K zaujímavým súťažným bodom určite patril pamätník SNP, venovaný pamiatke obetí zostreleného sovietskeho lietadla v októbri 1944.
Presný zoznam súťažných miest nájdu cyklisti deň pred pretekmi v aplikácii Objavujme.
Cyklo¬pátrania sú určené cyklistom rôznych vekových a výkonnostných kategórií. Hlavným cieľom je najmä spoznať ďalší krásny región Prešovského kraja.
K dispozícii je 8 kategórií: ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov a sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku. Súťaží sa o medaily a na záver pretekov v Prešove bude vyžrebovaný výherca bicykla. Všetky informácie nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.
-r-

redakcia | 24. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 191x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou