Futbal 32/2018

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Plavnica 4:1 (2:1)

V piatok podvečer vstúpili zverenci Jozefa Lehockého do nového súťažného ročníka 3.ligy Východ domácim stretnutím proti Plavnici. Vzhľadom k výsledkom v príprave a súpiskám oboch mužstiev boli favoritom Stropkovčania. Do zápasu však lepšie vstúpili hostia, ktorí už po ôsmich minútach hry otvorili skóre. Po rýchlom brejku sa v samostatnom nájazde na dvakrát presadil Ján Tináth. Domácich tento moment nakopol k vyššej aktivite a už o tri minúty bolo vyrovnané. Po Čurlíkovom centri a aktivite Poľáka a Vargu v šestnástke napokon druhý menovaný po trme-vrme pretlačil loptu do siete- 1:1. Po dvadsiatich minútach hry sa krásnym volejom z dvadsiatich metrov prezentoval aktívny Peter Poľák, lopta z jeho kopačky však tesne minula pravý horný roh hosťujúcej brány. Blízko ku skórovaniu spoza šestnástky mali onedlho na to aj Martin Lehocký s Petrom Jakubčom, ich strely ľavačkou však gólom neskončili. Po polhodine hry sa o slovo v ofenzíve opäť prihlásili aj hostia, po hlavičke z rohu však rozvlnili len bočnú sieť. V nadstavenom čase prvého polčasu prišiel rozhodujúci moment stretnutia. Po vyhratom súboji Frederika Vargu si na hranici šestnástky vymenili loptu Michal Tokár s Petrom Poľákom, ktorý následnou strelou placírkou strelil víťazný gól stretnutia. Po zmene strán domáci pokračovali v ofenzívnom prejave, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly v sieti Plavnice. V 63. minúte sa z pokutového kopu presadil svojím druhým gólom v stretnutí sám faulovaný útočník domácich Frederik Varga. Ku dvom gólom si „Feďa“ pripísal aj asistenciu, keď v 67. minúte vysunul do samostatného nájazdu Dominika Haška, ktorý sa po dvoch minútach na ihrisku zapísal do streleckej listiny. Ten istý hráč mohol svoj druhý gól pridať v 81. minúte, po individuálnom prieniku Polaščíka a spätnej prihrávke však Haško trafil len spojnicu Rusiňákovej brány. V 90. minúte sa domáci tešili z gólu po piaty krát, po priamom kope Polaščíka a jemnom teči Vargu však gólovú radosť Stropkovčanom prekazila zdvihnutá zastávka asistenta rozhodcu.
Aj napriek tomu odchádzala početná divácka kulisa z vynoveného štadióna spokojná. Po kvalitnom výkone a výsledku rozdielom triedy poslali Stropkovčania svojím priaznivcom ideálnu pozvánku na pohárový zápas proti prvoligovému MFK Ružomberok, ktorý je na programe už v utorok 7. augusta o 17:00.
Góly: 11. Varga, 45. + Poľák, 63. Varga (11m), 67. Haško- 8. Tináth
Zostava Stropkova: Prysiazhniuk- M. Lehocký, Jaselský, Pavlík, Čurlík (84. Lipák)- Jakubčo (72. Veselý), Vaško (84. Farkaš), Poľák (72. Veselý)- Polaščík, Tokár (65. Haško), Varga

Vydarený 27. ročník Memoriálu Lehockého

Tradičnou turnajovou akciou v kalendári klubu je Memoriál Alojza Lehockého, dlhoročného hráča a funkcionára klubu. V horúcom počasí sa dnes odohral už 27. ročník, pričom pozvanie znova prijali výbery VsFZ v kategórii U15 a U14, Bardejov, Trebišov a Vranov. Skupinové zápasy sa odohrali na hracích plochách Sitníky a Tisinec, ktoré sú svojou kvalitou porovnateľné s treťoligovými trávnikmi. Spolupráca na úrovni klubov funguje na vysokej úrovni a aj touto cestou by sme jednotlivým predstaviteľom oboch klubov chceli veľmi pekne poďakovať. Turnaj v podaní našich chlapcov splnil očakávania a nároky kladené na hráčov. V skupine ukázali kvalitný herný prejav a súdržnosť, no vo finálovom zápase zaslúžene podľahli kvalitnému súperovi. Do hry bolo zapojených 19 chlapcov, ktorí mali možnosť ukázať početnej skupine divákov svoj talent. V závere boli prvé tri družstvá ocenené medailami a pohármi, ktoré si prevzali z rúk primátora mesta Ondreja Brendzu a syna Alojza Lehockého. Na pravidlá futbalu úspešne dohliadala dvojica rozhodcov Kristián Micheľ a Dominik Šmajda. Ďakujeme Mestu Stropkov za podporu pri organizácii celej akcie a tešíme sa na ďalší ročník tohto kvalitného turnaja.

Tisinec – Lomné 5:1 (5:0)
Prvý polčas bol v znamení tréningového tempa, zápas mohol skončiť vyšším výsledkom, ale v 2. polčase domácim vôbec nevyšla koncovka. Palec hore Lomnému od domácich hráčov.
Góly: Farbanec, Demjan, Homza, Čepa, Michrina –

Kalnište – Breznica 1:5 (0:3)
Góly: Tomáš Halek – Jakub Hurný, Jaroslav Šugár, Milan Safko, Tomáš Manduľa, Šimon Pundžák

Úradná správa č. 4 zo dňa 2. augusta 2018

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že im v ISSF bola vystavená zberná faktúra za mesiac júl, ktorá je splatná do 13.08.2018 (pondelok).
Schválila výsledky 1.kola Pohára predsedu OOFZ
Pozýva zástupcov postupujúcich klubov v Pohári predsedu OOFZ – Tisinec, Sitníky, Breznica, Radoma, Stročín, Lúčka, Rovné, Baňa – na vyžrebovanie 2.kola, ktoré sa uskutoční 9.8.2018 o 16.00 hod. na sekretariáte OOFZ
Súhlasí so žiadosťou TJ Družstevník Breznica o odohratie domácich zápasov 2 . a 4. kola 6.ligy dospelých Breznica – Stročín a Breznica – Radoma v obrátenom poradí v jeseni v Stročíne a Radome a v jari v Breznici z dôvodu rekonštrukcie HP v Breznici, poplatok 10,– Eur
Štartovné 7.liga dospelých – OŠK Mestisko – 50 Eur, ŠK Slovan Giraltovce – 50 Eur
Prenos trestov do sezóny 2018/2019:
Dávid Hvišč – 1260102– FK Lúčka – 1 stretnutie nepodmienečne – 6.liga OOFZ
Martin Barta – 1212194 – FK Kalnište – 1 stretnutie nepodmienečne – 6.liga OOFZ
Dominik Horbaj – 10243355 – FK Hrabovčík/OcFK Marhaň/ – 1 stretnutie nepodmienečne
Martin Staško – 1146066 – FK Breznica – do 9.8.2018 nepodmienečne – 6.liga OOFZ
Ján Prusák – 1140904 – FK Tisinec – do 9.8.2018 nepodmienečne – 6.liga OOFZ
Karol Brendza– 1000353 – FK Breznica – do 16.11.2018 nepodmienečne
KR a DZ:
2. kolo – 6. liga dospelých – 12.8.2018 o 16.30 hod.:
Bukovce – Radoma (Džupin, Fečo,Gombár, Šafranko)
Kuková – Rovné (Suchanič Ľ.,Gonos, Michalko, Kaščák)
Stročín – Breznica (Veselý, Šugár, Jakubov, OOFZ)
Lomné – Kalnište (Brendza, Bodnár, Lipák, Feč)
Lúčka – Sitníky (Duháň, Špak D., Škurla A., Burcák)
Miňovce – Chotča (Špak A., Suchanič M., Makarová, Fiľarský)
Žiada R a DZ, ktorí nemajú podpísane zmluvy s OOFZ a nenahlásili čísla účtov, aby ihneď kontaktovali sekretára OOFZ, inak im nebudú vyplatené náklady za stretnutia na účet.