smahu správy

Firma s miliardovými obratmi navštívila Prešovský kraj a má záujem investovať v regióne

obrazokZástupcovia ázijskej spoločnosti pricestovali do Prešovského kraja v nadväznosti na podnikateľské fórum v Bejingu z júna tohto roka, ktorého sa zúčastnil aj prešovský župan Milan Majerský. Podarilo sa mu nadviazať bilaterálne vzťahy, ktoré vyústili do návštevy čínskych partnerov na východe Slovenska ako možnej destinácie pre etablovanie ich podnikateľských aktivít.

„Je to veľká príležitosť pre Prešovský kraj. Ide o významnú štátnu firmu, ktorá sa orientuje na výstavbu, investície, financovanie a obchod. Keďže vo svojom portfóliu má širokospektrálne podnikateľské odvetvia a svoju pobočku na Slovensku, verím, že časť svojich iniciatív presmeruje viac od hlavného mesta na východ, do nášho regiónu. Chceme týmto snahám byť maximálne nápomocní,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský a dodal, že zástupcovia spoločnosti prejavili záujem o poľnohospodárstvo, stavebníctvo a drevospracujúci priemysel, nevylúčili ani developerskú činnosť.
Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo na Úrade PSK, bol prezentovaný investičný i priemyselný potenciál kraja. Svoje možnosti i zámery predstavili aj čínski podnikatelia.
„Vidíme tu perspektívu na výhodnú spoluprácu a obchod. Nie sme ale za jednostranné kontakty, ktoré spočívajú v dovoze našich produktov. Na Slovensko prichádzajú plné kontajnery z Číny, naspäť prázdne, a to by sme chceli zmeniť. Posilniť nielen dovoz, ale aj vývoz vašej produkcie a lokálnych výrobkov, ktoré by mohli byť u nás zaujímavé,“ povedal na stretnutí Tantai Yinuyu, prezident spoločnosti.
Spoločnosť Shanxi First Construction Group Co., Ltd. je najväčšou integrovanou stavebnou skupinou v provincii Shanxi, investuje do infraštruktúry, do výstavby ciest, mostov, železníc, či letísk. Za sebou má takmer 100 stavebných projektov po celom svete. Svoje podnikateľské aktivity vyvíja v chemickom priemysle, výrobe konštrukčných materiálov či v environmentálnej oblasti a svojimi obratmi patrí v Číne medzi 80 top firiem.
-r-

obrazok

redakcia | 3. 8. 2018 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 301x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou