smahu správy

Letný školský tábor „Remeselníci z Mlyna“ v ZŠ Mlynská Stropkov

obrazokPrázdniny – najkrajšie slovo v slovníku žiakov a učiteľov. Krásne dni plné slnka, hier, zábavy a oddychu sa snažia deti využiť naplno. Spolu s rodičmi cestujú na dovolenky, k starým rodičom, priateľom alebo využívajú možnosť pobytov v letných táboroch.

ZŠ Mlynská bola organizátorom letného školského tábora od 9. 7. – 13. 7. 2018 pre deti od 6 do 13 rokov pod názvom „Remeselníci z Mlyna“. Zúčastnilo sa ho 50 detí. Vedúci tábora a 4 animátorky pripravili pre nich bohatý program. Deti boli rozdelené do 4 remeselníckych družstiev: Krajčíri, Murári, Stolári a Hrnčiari. Mali svoj remeselnícky pokrik – „Remeslo ma zlaté dno“. Súťažili medzi sebou, získavali body v hrách, za správanie a za aktivitu pri jednotlivých činnostiach. Každý deň boli pre nich pripravené vychádzky do okolia Stropkova. Navštívili aj renesančný kaštieľ, ktorý je súčasťou Stropkovského hradu. Tešili sa aj zvieratkám v mestskom ZOO. Navštívili aj letné kúpalisko, kde sa do sýtosti vykúpali a poopaľovali. V jeden deň si urobili krásnu opekačku za telocvičňou školy, kde je prekrásny altánok s kozubom. Po dobrom obede v reštaurácii TIMDŽI oddychovali vo svojom remeselnom stane. Tu maľovali, hrali rôzne spoločenské hry, súťažili, hrali futbal, prezerali remeselnú poštu, pozerali rozprávky a pod.
Letný celodenný tábor bol zameraný na remeselné techniky, kde si deti vyskúšali hrnčiarstvo, rezbárstvo, drotárstvo, textilnú výrobu a maľbu na sklo. Malí remeselníci v remeselných dielňach pod vedením pani učiteľky Ing. Anky Juhásovej počas celého týždňa vyrábali vlastné výrobky z prírodných materiálov. V jeden deň zavítala do tábora „teta Máša“ – Emília Rudincová, ktorá deťom ukázala, ako sa pracuje s hrnčiarskym kruhom.
Počasie bolo veľmi dobré, nálada bola výborná a tak záver tábora bol sladký a veselý. Každý účastník na záver dostal diplom, medailu, keramické, hlinené výrobky a sladkosti.
Touto cestou deti sa chcú poďakovať sponzorom Ing. Stanislavovi Kolcunovi, firme JHS Slovakia s.r.o. a TaiMar s.r.o.
Tešíme sa zase o rok!!!
ZŠ Mlynská

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 27. 7. 2018 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 58x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou