smahu správy

Stropkovskí poslanci dali Tatranu Prešov zelenú

Na neplánovanom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa v utorok popoludní stretli stropkovskí poslanci. Schvaľovacím procesom prešla zmluva medzi mestom Stropkov a futbalovým klubom 1. FC Tatran Prešov. Na základe nej bude stropkovský futbalový štadión v sezóne 2018/2019 domovským stánkom najstaršieho futbalového klubu na Slovensku. „Prešovčania v predchádzajúcej sezóne vypadli z najvyššej slovenskej súťaže a vzhľadom na to, že stále nemajú vyhovujúci futbalový štadión a ani blízke štadióny nespĺňali požadované kritériá, uzavrel 23. júna 1. FC Tatran Prešov s mestom Stropkov memorandum o spolupráci,“ priblížil primátor Stropkova Ondrej Brendza. Dodal, že podpisom memoranda vytvorili základ vzájomnej spolupráce a osobne je rád, že Stropkov môže podať pomocnú ruku prešovskému futbalu. „Robíme maximum pre to, aby tu Tatran našiel dôstojné zázemie pre svoje domáce zápasy a aby sa tu aj hosťujúce mužstvá cítili dobre. Stropkovčania sa na II. ligu v podaní Prešova tešia a po dlhých rokoch budeme môcť na našom štadióne vidieť zápasy takých klubov ako Inter Bratislava, Banská Bystrica, Petržalka, Dubnica nad Váhom, či východoslovenských mužstiev z Bardejova, Popradu, Trebišova i Lokomotívy,“ povedal O. Brendza.
V uplynulom období začali stropkovský štadión postupne rekonštruovať. Práce však nesúvisia s príchodom Tatrana, ale ide o dlhodobo plánovanú investíciu. Na štadióne inštalovali vyše tisícky nových sedačiek, obnovou prechádza interiér i exteriér futbalovej tribúny.
Poslanci napokon potrebnou väčšinou hlasov schválili podmienky nájomnej zmluvy určujúcej podmienky a spôsob užívania areálu futbalového štadióna v Stropkove a po splnení všetkých formálnych náležitostí už nič nebráni tomu, aby už v sobotu hostili v Stropkove druholigové derby Prešova s nováčikom z Lipian.
Peter Novák, hovorca mesta Stropkov

redakcia | 27. 7. 2018 | Šport | Odkaz na článok | | 75x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou